Foto: McLaren F1

Pēc Formula 1 karjeras pārtraukšanas spāņu autosportists Fernando Alonso ar lielāko prieku izbauda dalību citās sacīkstēs kā Indy 500 un Deitonas 24h braucienā, kā arī veicis testus ar NASCAR spēkratu. Nu šis saraksts kļūs vēl plašāks, jo jau nākammēnes Alonso plāno sēsties pie Dakaras rallijreida automašīnas stūres.

Šogad viens no galvenajiem favorītiem uz uzvaru rallijreidā ir katarietis Nasīrs Al-Atija, kurš sacensībās piedalās ar “Toyota Hilux” spēkratu. Jau februārī Katarā viņam savu mašīnu uzticēs Fernando Alonso, kura pieredze pie “Toyota” stūres pagaidām aprobežojas ar nepilnu sezonu izturības sacīkstēs, kur Alonso pārstāvētā ekipāža triumfēja Lemānas 24 stundu braucienā.

Fernando man ir ļoti labs draugs. Pēdējās nedēļās esam daudz runājušies. Viņš atklāja, ka vēlas izmēģināt manu mašīnu. Es teicu, ka būs jāpagaida Dakaras rallija finišs, taču visu var noorganizēt,” atklāj Al-Atija. “Abi esam “Gazoo Racing” braucēji, taču nezinu vai “Toyota” vēlēsies iesaistīties šajos testos. Šobrīd plānojam testus aizvadīt pirms Kataras rallija vai uzreiz pēc tā.

“F1LV

Noskaties: Fernando Alonso izmēģina NASCAR

Pagaidām gan nav zināms, vai japāņu koncerns vispār būs gatavs atļaut Alonso veikt testus, jo noteiktu apstākļu sakritības rezultātā tas varētu pavērt iespējas divkārtējam F1 čempionam pievērsties nopietnam gatavošanās procesam dalībai šai rallijā, kas kompromitētu sagatavošanos izturības sacīkšu (WEC) čempionātam.

Man ir jāapsver un jāizvērtē vairāki varianti, tai pat laikā paliekot godīgam pret sevi, jo zinu, ka man nav talanta pilnīgi visā. Būšu godīgs un izvērtēšu savu spēju robežas,” par savu nākotni runājot, septembrī stāstīja Alonso.