Bijušais “Ferrari” Formula 1 pilots Edijs Irvains ir nodēvējis četrkārtējo pasaules čempionu Sebastianu Fetelu par ‘ievērojami pārvērtētu’ pilotu, kurš ‘māk tikai vienu triku’.

Irvains startēja “Ferrari” sastāvā no 1996. līdz 1999.gadam, kad izcīnīja četras uzvaras. 1999.gadā, kad Mihaels Šūmahers salauza kāju, tieši Irvains uzņēmās “Ferrari” līdera lomu un līdz pēdējam posmam Suzukā cīnījās par čempiona titulu ar Miku Hakinenu.

“Es vairs nevēlos skatīties Formulu 1, jo tā mani garlaiko,” paziņoja Irvains, kurš pameta F1 čempionātu 2002.gada izskaņā pēc trīs sezonām “Jaguar” sastāvā. Ziemeļīrs arī apšaubīja pieckārtējā pasaules čempiona Luisa Hamiltona patiesās spējas, jo uzskata, ka britam šajos gados ir bijuši ļoti vāji pretinieki.

“F1LV

“Hamiltons ir citā līgā, salīdzinot ar saviem sāncenšiem,” paziņoja Irvains. “Taču es nedomāju, ka viņš ir pat tuvu Mihaela (Šūmahera) līmenim, jo viņa pretiniekiem, tādiem kā Fetels, ir apšaubāms līmenis. Es domāju, ka Fetels ir labs tikai tad, kad viņš ir visiem priekšā un viņam nav tiešā cīņā ar kādu jācīnās.”

Luiss Hamiltons ir tendēts uz sāncensību un vēlas nokļūt visiem priekšā,” Irvains skaidroja intervijā “BBC Northern Irland”. “Savukārt, kad Fetels ar kādu cīnās, viņš ir tik ļoti tendēts uz otru, ka neizbēgami avarē. Tas notiek regulāri. Es domāju, ka Fetels ir labs pilots, bet vai četrkārtējais pasaules čempiona līmeņa pilots? Nedomāju. Manuprāt, viņš ir ievērojami pārvērtēts, viņš ir viena trika meistars. Luisam ir krietni plašākas talanta dotības.”

Neviens nekad nespēja tā apspēlēt Mihaelu. Šūmahera snieguma līmenis bija stabili augsts visu laiku. Lai gan es nenoliegšu, ka Luiss ir labāks apdzīšanu meistars par Mihaelu…

Irvains atzina, ka Luiss Hamiltons visdrīzāk ir labāks apdzīšanu meistars nekā bija Mihaels Šūmahers, taču Hamiltonam gadās pārāk daudz kritumu sezonas gaitā, kamēr Šūmahers bija nevainojami stabils.

“Ja paskatāmies uz trim gadiem, kad Luiss bija kopā ar Džensonu, viņš guva mazāk punktus par Batonu,” tirpināja Hamiltons. “Neviens nekad nespēja tā apspēlēt Mihaelu. Šūmahera snieguma līmenis bija stabili augsts visu laiku. Lai gan es nenoliegšu, ka Luiss ir labāks apdzīšanu meistars par Mihaelu.”

Edijs Irvains arī atzina, ka viņam mūsdienu F1 šķiet ļoti garlaicīga, jo tā ir pārāk ‘sintētiska’ un ‘perfekta’.

“Kad piloti kļūdās, viņi par to netiek sodīti,” skaidroja Irvains, kurš bija savas paaudzes F1 pilotu lielākais ‘pleibojs’. “Viss kļūst drošāks un drošāks, kas nav slikti, taču šobrīd jau tas ir aizgājis par tālu. Viss tikai progresē, progresē un progresē, kamēr mēs attopamies, ka esam aizgājuši par tālu. Tagam mums ir salkans čempionāts, kas ir ļoti neinteresants.”