Somu komanda “GRX Taneco”, kuru vada Markuss Gronholms, turpinās startēt Pasaules rallijkrosa čempionātā arī 2019.gadā un ir pieteikusi trīs pilotus, starp kuriem ir arī latvietis Reinis Nitišs.

Komadas pamatsastāva braucēji ir Niklass Gronholms un Timurs Timerzjanovs, kuri aizvadīs pilnu sezonu, kamēr Reinis Nitišs kļuvis par “GRX Taneco” komandas attīstības braucēju, palīdzēs vienībai krāt un analizēt datus, kā arī startēs pāris čempionāta posmos. Komanda izmantos 2019.gada versijas “Hyundai i20 Supercar” modeli.

Pērn Pasaules čempionātā Gronholms juniors finišēja septītajā vietā, kamēr Timerzjanovs palika desmitais.

“Mēz zinājām, ka mūsu pirmā sezona WorldRX čempionātā būs grūta, taču mēs pārspējam paši savas cerības,” skaidroja Markuss Gronholms. “Pa ziemu esam strādājuši, lai uzlabotu i20 modeli un spertu nākamo soli 2019.gada sezonā.”

“Es domāju, ka konkurence šosezon būs ļoti sīva un tas nodrošinās aizraujošu sezonu gan dalībniekiem, gan skatītājiem,” paziņoja komandas menedžeris Jussi Pinomaki. “Pērn mēs ielikām solīdus pamatus un tagad turpināsim strādāt. Mums ir palikuši ierindā visi tehniskie cilvēki, Niklass un Timurs pazīst mašīnu un es esmu pārliecināts, ka varēsim cīnīties par augstākajām pozīcijām. Lai turpinātu progresēt, esam pievienojuši trešo mašīnu uz atsevišķiem posmiem un Reinis ir kļuvis par mūsu attīstības pilotu, kurš palīdzēs mums iegūt papildus datus un turpināt mašīnas attīstību.”

“Esmu priecīgs par atgriešanos WorldRX, lai gan tā nav pilna sezonas programma,” paziņoja Reinis Nitišs. “Kopā ar Jussi Pienoamki esmu izcīnījis divus EuroRX titulus un es pazīstu cilvēkus, kas strādā komandā – visi viņi ir profesionāļi un ļoti kaislīgi dara savu darbu. Daļu no sezonas es pavadīšu aizkulisēs, strādājos kopā ar inženieriem un komandu vai testējot uzlabojumus. Taču esiet droši, kad es piedalīšos sacīkstēs, negaidiet no manis dāvanas!”