“Toro Rosso” boss Francs Tosts uzskata, ka Formula 1 vadībai ir jākoncentrējas uz vidus ešelona komandām, domājot par budžeta ierobežojumiem sākot ar 2021.gadu, jo tas ļautu novienādot komandu spēku samērus.

”Liberty Media” plāno pēc diviem gadiem veikt tehnisko un sportisko noteikumu revolūciju, kā arī ierobežot budžetus un Tosts ir pārliecināts, ka “Mercedes”, “Ferrari” un “Red Bull” budžeti būtu jāpielīdzina vidus ešelona komandu budžetiem.

“Mūsu budžets ir 140-150 miljoni USD, kas ir tālu no lielajām komandām un tas nepalīdz Formula 1 kļūt populārakai,” skaidroja Tosts. “Visi cer, ka šogad noteikumu izmaiņas ļaus pietuvoties lielajām komandām, taču ar to nebūs pietiekami, jo attīstības tempi sezonas laikā būs ļoti atšķirīgi.”

“F1LV

”Tieši finanses nosaka attīstības tempus,” turpināja Tosts. “Ja lielajām komandām vajag 300 miljonus, tās dabūs 300 miljonu, bet, ja vajadzēs strauji attīstīt jaunas detaļas un būs vajadzīgi 400 miljoni, tad tās dabūs arī tos. Mēs tā nevaram strādāt un mums nākas bieži izšķirties vai vispār gatavot vienu vai citu uzlabojumu un rēķināt, cik tas izmaksās un vai mēs to varam atļauties.”

Ziemas testos vidus ešelona komandas (ja neskaita “Williams”) no 4. līdz 9.vietai bija tikai pus sekundes attstatumā viena no otras, kas nozīmē, ka par šīm pozīcijām šogad gaidāma neredzēti sīva cīņa. Pēc Tosta domām, ja budžets tiktu ierobežots un visas komandas startētu ar 150 līdz 210 miljonu USD lieliem budžetiem, tad tik pat sīva sāncensība būtu arī par uzvarām un pjedestālu un turklāt komandu loks, kas varētu izcīnīt uzvaru būtu krietni lielāks.