“Renault” F1 komandas vadītājs Sirils Abitebuls norādījis, ka Daniela Rikjardo pirmajā posmā koši dzeltenajā mašīnā meklējami tikpat kā tikai sarūgtinājumi.

Ambīcijas kļūt par vismaz ceturto ātrāko komandu netika apliecinātas kvalifikācijā, kad mājinieks piekāpās savam komandas biedram Niko Hulkenbergam un palika 12. vietā. Sacīkstes tika sabojātas jau pirmajā taisnē, kad Rikjardo aizlauza priekšējo antispārnu un izstājās no cīņas par punktiem.

Vaicāts par to, vai pieredzējušā un panākumus guvušā braucēja pienesums ir jūtams, Abitebuls ir izvairīgs: “Būsim godīgi, pēc šīs nedēļas nogales to nevar pateikt. Tas ir kolektīva darbs. Nedēļas nogale pārsvarā sastāvēja no kritumiem, starp kuriem tikai pa mirklim pavīdēja spēcīga tempa un konkurences pazīmes, taču brīvie treniņbraucieni neko nenozīmē. Mums kolektīvi jāuzlabo darbs. Kā allaž saku, šis ir mācīšanās process. Nomainot braucēju, neizbēgami nākas paspert pāris soļus atpakaļ pirms virzīšanās uz priekšu. Šobrīd tieši tam ejam cauri.”

“F1LV

Atšķirībā no Rikjardo, Hulkenbergs aizvadīja tīru braucienu un finišēja septītajā vietā. “Danielam startā nepaveicās tā, kā Niko, kad abi centās iegūt pāris pozīcijas. Rezultāts bija ekstrēms – bojājumi lika mašīnai pārkarst un mums nācās izstāties. Šis nav starts, ko viņš vai mēs vēlējāmies, taču zinām, ka visu var padarīt vieglāku ar labu kvalifikāciju.

Niko lieliski reabilitējās pēc kvalifikācijas, tomēr nevar nenovērtēt viņa satriecošo startu un lielisko pirmo apli, kam sekoja lieliska sadarbība ar komandu stratēģijas un dažādu elementu sataupīšanas jautājumos – riepu, degvielas, DRS, enerģijas un visa pārējā. Tas ir apbrīnas vērti, tomēr mums ir jāpadara dzīve vienkāršāka ar labākām starta pozīcijām un ātrāku sacīkšu tempu.