1997. gada Formula 1 čempions Žaks Vilnēvs dalījies ar kārtējo skandalozo paziņojumu, uzskatot, ka Roberta Kubicas atgriešanās Formula 1 apritē nāks tikai par sliktu čempionātam.

Iepriekšējās dekādes izskaņā Roberts Kubica bija viens no vadošajiem braucējiem, taču viņa karjera strauji aprāvās 2011. gada februārī, kad rallija sacensībās tika smagi traumēta labā roka. Pēc astoņu gadu rehabilitācijas Kubica atgriezās F1 ar “Williams” komandu, Austrālijā aizvadot pirmo Grand Prix kopš liktenīgās avārijas.

Kubicam tas, protams, ir milzīgs sasniegums. Spēt atgriezties pēc tik daudz gadiem ir tiešām neticami. Ja dari ko tādu, ko mīli, bet tad tas tiek atņemts, tevi pārņem ilgas. Šādos brīžos tu strādā vēl smagāk, lai to atgūtu. Esmu drošs, ka viņš ir gatavs darīt visu, lai paliktu virsotnē. Viņa vietā es rīkotos tāpat. Nedrīkst izniekot izdevību,” stāsta Vilnēvs, kurš visas savas 11 uzvaras guva tieši “Williams” sastāvā.

“F1LV

Čempionātam tas ir briesmīgi un nenāk par labu. To teicu jau pērn un negrasos mainīt savu viedokli. Formula 1 vajadzētu būt autosacīkšu virsotnei. Tā ir karaliskā klase. Tai nenāks par labu ja katrs, kam ir invaliditāte, varēs piedalīties. Vismaz nevajadzētu F1, bet gan citos čempionātos. Formula 1 jābūt grūtai un teju vai neaizsniedzamai. Roberta atgriešanās nesniedz pareizo vēstījumu.”