Pēc tam, kad WorldRX pāreja uz elektromobīļiem 2021.gadā tika atcelta, Pasaules čempionāta rallijkrosā organizatori ir paziņojuši par jaunu elektrisko mašīnu klases zem nosaukuma “Projekt E” ieviešanu.

Jau nākamajā sezonā paralēli WorldRX Supercar klasē privātās komandas sacentīsies arī “Projekt E” sērijās, kuru uzdevums būs nodemonstrēt gan skatītājiem, gan ieinteresētajiem ražotājiem elekrtomašīnu spējas un atbilstību rallijkrosa formātam.

Šāda pakāpeniska elektromašīnu čempionāta ieviešana mazinātu plašākas publikas pretestību, jo īstu autosacīkšu fanu aprindās joprojām valda liela skepse par autosporta elektrifikāciju. Rallijkrosa gadījumā gan elektromašīnu parametri ir ļoti atbilstoši – zibenīga jaudas padeve, augsts griezes moments un īsas sacīkstes, kas atbilst bateriju ierobežotajam darba periodam.

“F1LV

Pagaidām līdz galam nav skaidri noteikumi par Projekt E ieviešanu un šīs sezonas gaitā vēl gaidāmas visu ieinteresēto pušu tikšanās, lai vienotos par projekta detaļām. Jāņa Baumaņa pārstāvēta komanda STARD jau ir apstiprinājusi gatavību piedalīties šajā projektā.