Poļu autosportists Roberts Kubica atzinis, ka Formula 1 ir pilnībā mainījusies, salīdzinot ar to, kāda tā bija līdz 2010. gadam, kad Kubica aizvadīja savu pēdējo startu pirms smagās rokas traumas.

Ir daudz elementu, kas nav mainījušies un tiem nepieciešama tieši tāda pati pieeja kā agrāk. Taču ir jomas, kur viss ir pilnībā citādāks, piemēram, riepu taupīšana,” stāsta “Williams” braucējs. “Sacīkšu temps ir absolūti citādāks kā bija agrāk, īpaši mirkļos, kad jāmeklē saķere. Riepas ir kļuvušas par milzīgu faktoru un tām jāpievērš ļoti daudz uzmanības.

Pēc astoņu sezonu izlaišanas Kubica šogad atgriezās F1 kopā ar “Williams” komandu, tomēr tā līdz šim izrādījusies pārliecinoši lēnākā vienība, turklāt Kubica visos trīs posmos zaudējis komandas biedram Džordžam Raselam gan kvalifikācijā, gan sacīkstēs.

“F1LV

Man nebija šaubu par atgriešanos, taču tā kā ilgus gadus nebiju veicis tik garas distances, tad bija vairāki neatbildēti jautājumi. Mana fiziskā forma ir labā līmenī un man neradās problēmas sacīkšu laikā, kas pirms tam daudziem raisīja bažas. Kā jau sagaidīju, tā nebija problēma.”