Azerbaidžānas Grand Prix tiesneši nolēmuši piešķirt sodu “Red Bull” braucējam Pjēram Gazlī. Francūzim sacīkstes nāksies uzsākt no boksu celiņa, jo šodien notikušajos treniņbraucienos viņš neievēroja tiesnešu norādījumus doties uz svēršanas procedūru.

Svēršanas procedūra tiek veikta gan treniņos, gan kvalifikācijā, izlozes rezultātā noskaidrojot, kuriem braucējiem pirms došanās pie savas komandas mehāniķiem ir jāuzbrauc uz FIA sagatavotajiem svariem, lai pārliecinātos, ka formula ar braucēju sasniedz minimālo noteikto svaru.

Gazlī ignorēja norādījumus doties uz šo procedūru. Ja kļūda no “Red Bull” puses tiktu piefiksēta laicīgi, sods, iespējams, nebūtu tik bargs, tomēr pitstopa laikā Gazlī mašīnai tika uzmontēts jauns riepu komplekts.

“F1LV

“Red Bull” komanda pirms diviem gadiem Baku ielās pierādīja, ka labvēlīgu apstākļu sakritības rezultātā ir iespējams gūt uzvaru arī no 10. starta pozīcijas, tomēr Pjēra Gazlī forma sezonas pirmajos posmos un devītā vieta otrajos treniņos, pussekundi aiz komandas biedra Verstapena, neliecina, ka no bijušā GP2 čempiona šajā nedēļas nogalē varam gaidīt spožus rezultātus.

Radusies situācija gan neliedz Gazlī izmantot kvalifikāciju kā papildus treniņu sesiju, lai sagatavotos svētdienas startam, tomēr domājams, ka konkurētspējīgu apļa laiku viņš uzrādīs vienīgi Q1, jo iekļūšana labāko desmitniekā nozīmētu, ka Gazlī sacīkstes būtu jāuzsāk ar lietotām riepām.

Video no pārkāpuma brīža vari aplūkot >>>ŠEIT<<<.