Pārvācoties no vienas leģendāras trases uz citu, FIA pasaules rallijkrosa čempionāts šajā nedēļas nogalē viesosies Silverstounā, kas savu vietu kalendārā izcīnīja tikai pērn. Trīs dažādi uzvarētāji pirmajos trīs šīs sezonas posmos liek cerēt, ka arī šoreiz notikumi trasē varētu atšķirties no prognozēm uz papīra.

Silverstounas trasē nav superasu un lēnu pagriezienu, kamēr virkne lēzenu līkumu pārbaudīs braucēju spēju robežas un sniegs vairākas apdzīšanas izdevības. Džokera sekcija šim aplim atrodas vien līkumu pirms finiša līnijas, tādēļ pat pirmajā aplī braucējiem un viņu spoteriem būs pietiekami daudz laika, lai izvērtētu, vai doties tajā. Trase satur lielāko tramplīnu

Grafiks: FIA World Rallycross

Pagājušajā posmā Spa trasē apendicīta operācijas dēļ sacensībās nepiedalījās “GRX Taneco” komandas braucējs Niklass Gronholms. Viņu lieliski aizvietot prata tautietis Joni Vimans, izcīnot uzvaru pusfinālā un posmu noslēdzot 3. vietā. Pretēji sākotnējām prognozēm Gronholma rehabilitācija nenotiek tik strauji kā iecerēts un arī šai posmā viņa vietu ieņems Vimans.

Pēc ļoti vāja snieguma Beļģijā apņēmības pilni atgūt formu būs brāļi Hanseni, kuru “Peugeot” mašīnai Anglijā vajadzētu justies labāk. Pie favorītiem jāpieskaita arī “RX Cartel” komanda. Beļģijā gan Andreasam Bakerudam, gan Liamam Doranam izdevās uzvarēt kvalifikācijas kārtās, turklāt abi braucēji piedalījās arī finālā. Satriecošais ātrums nereti mijās ar nevajadzīgām kļūdām, padarot abu braucēju sniegumu nestabilu, taču spožs starts īstajā brīdī var izrādīties izšķirošs panākuma gūšanā.

Lielisku stabilitāti sezonas sākumā demonstrējis Jānis Baumanis. Spītējot dažādiem sarežģījumiem, latviešu sportists ir vienīgais, kurš sasniedzis finālu visos trīs posmos šosezon. Lielu lomu spēlēs “STARD” komandas spēja laicīgi atrast pareizos regulējumus. Pie labvēlīgiem nosacījumiem, Jānis ir spējīgs cīnīties arī par visaugstākajām pozīcijām.

Bez pasaules čempionāta Supercars klases mašīnām uz starta stāsies arī RX2 dalībnieki, starp kuriem arī latviešu komanda “Sports Racing Technologies” ar Vasīliju Grjazinu. Tikmēr Eiropas čempionāta Supercars sezonas ievadā nāksies iztikt bez latviešiem. Pagājušās sezonas čempions Reinis Nitišs šonedēļ piedalīsies Eiropas rallija čempionāta ietvaros Kurzemes novadā notiekošajā Rally Liepāja.

Anglijā šonedēļ gaidāmi tai raksturīgi laikapstākļi – temperatūra turēsies līdz +20 grādiem, taču debesis būs apmākušās un svētdien tiek solīts arī lietus, kas var sagriezt rezultātus kājām gaisā.

Sacensību izšķirošos notikumus arī šogad varēs vērot Latvijas Televīzijas kanāla LTV7 un platformā REPLAY.lv, kamēr kvalifikācijas braucieni būs vērojami čempionāta Facebook lapā un Youtube kanālā.

SACENSĪBU PROGRAMMA (PĒC LATVIJAS LAIKA):

SESTDIENA, 25. MAIJS

11:00 Treniņbraucieni
13:20 1. kvalifikācija RX2, Euro RX, World RX
16:10 2. kvalifikācija RX2, Euro RX, World RX
17:40 3. kvalifikācija RX2, Euro RX

SVĒTDIENA, 26. MAIJS

11:15 Iesildīšanās braucieni
12:00 3. kvalifikācija World RX
12:25 4. kvalifikācija RX2, World RX
15:30 Pusfināli RX2, Euro RX, fināls RX2
16:00 Tiešraides translācija LTV7 un REPLAY.lv
17:00 Pusfināli World RX, Fināls Euro RX, World RX

NrSacīkstesTraseDatums
1Abū Dabī RXJasmarīna5. - 6. aprīlis
2Katalonijas RXBarselona27. - 28. aprīlis
3Beneluksa RXSpa11. - 12. maijs
4Lielbritānijas RXSilverstona25. - 26. maijs
5Norvēģijas RXHella15. - 16. jūnijs
6Zviedrijas RXHoljesa6. - 7. jūlijs
7Kanādas RXTruā-Rivjēra3. - 4. augusts
8Francijas RXLoīka31. augusts - 1. septembris
9Latvijas RXBiķernieki14. - 15. septembris
10Dienvidāfrikas RXKillarneja9. - 10. novembris