Luiss Hamiltons, Foto: Mercedes F1
Luiss Hamiltons, Foto: Mercedes F1

Formula 1 čempionāta sezonas 6. posmā – Monako Grand Prix izcīņā – uzvaru izcīnīja “Mercedes” komandas braucējs Luiss Hamiltons, kurš visas sacīkstes garumā aiz sevis noturēja Maksu Verstapenu. Otrais finišu sasniedza Verstapens, kurš saņemtā soda dēļ uz goda pjedestāla nekāpa, sev priekšā palaižot Sebastianu Fetelu un Valteri Botasu.

Sacīkstes startā Hamiltons noturēja līderpozīciju, bet aiz viņa kvalifikācijas rezultātu secībā iekārtojās Botass, Verstapens un Fetels. Labs starts izdevās no 17. vietas startējošajam “Ferrari” pilotam Šarlam Leklerkam, kurš īsā laika posmā aizcīnījās līdz 13. pozīcijai.

Pagrieziena punkts sacīkstē notika 9. aplī, kad Leklerks mēģināja tikt garām Niko Hulkenbergam. Leklerks aizķēra trases sienu, pārdurot aizmugurējo riepu. Nākamā apļa laikā tā pilnībā noārdījās, gan radot bojājumus formulai, gan atstājot daudz atlūzu trasē, līdz ar to trasē devās drošības mašīna.

“F1LV

Boksos devās visi līderi, turklāt “Mercedes” komandai atkal izdevās apkalpot abus pilotus Hamiltonu un Botasu. Kļūdu boksu celiņā pieļāva “Red Bull” komanda, liekot Verstapenam boksu celiņā atgriezties nedroši – piedzīvota sadursme ar Valteri Botasu, kuram nākamajā aplī nācās veikt vēl vienu pitstopu. Tikmēr pats Verstapens vēlāk saņēma 5 sekunžu sodu.

Visu atlikušo sacīkstes daļu Verstapens ļoti cieši sekoja aiz Hamiltona, kurš izmantoja vidējā sastāva riepas, atšķirībā no pārējo līderu izmantotajām cietākā sastāva riepām. Uz sacīkstes otro daļu Hamiltons arvien vairāk sāka bažīties par savu riepu nodilumu, tomēr boksos brits nedevās. Pēdējos apļos no Verstapena sekoja uzbrukuma mēģinājums līkumā pēc tuneļa, taču tas beidzās ar nelielu sadursmi starp abiem sportistiem.

Neskatoties uz lielo spiedienu no aizmugures un krietni nodilušajām riepām, Hamiltons izcīnīja uzvaru vienā no gada grūtākajām sacīkstēm. Uzreiz aiz Hamiltons finišu sasniedza arī Verstapens, Fetels un Botass, bet tā kā pie Nīderlandes braucēja rezultāta tika pieskaitīts 5 sekunžu sods, uz goda pjedestāla kāpa Fetels un Botass.

Piektajā vietā sacensības noslēdza otrs “Red Bull” braucējs Pjērs Gazlī, bet sestais palika “McLaren” pilots Karloss Saincs.

Jāpiemin, ka Monako posmā pārtrūka “Mercedes” piecu dubultuzvaru sērija sezonas pirmajos piecos posmos. Tikmēr Hamiltons izcīnīja jau ceturto uzvaru sezonā, ar 137 punktiem nostiprinoties kopvērtējuma vadībā. Aiz Hamiltona kopvērtējumā seko Botass, kuram ir 120 punkti, kamēr trešajā vietā atrodas Fetels ar 82 punktiem.

Nākamais posms no 7. līdz 9. jūnijam norisināsies Monreālas trasē Kanādā.

Monako GP – sacīkste