Aizvadītajā nedēļas nogalē Silverstonā risinājās pasaules rallijkrosa čempionāta posms, kurā startēja arī Jānis Baumanis, kopvērtējumā nosargājot ceturto pozīciju. Ielūkosimies 10 aizraujošos faktos no aizvadītajām sacensībām.

#1 Timijs Hansens kļuva par pirmo braucēju, kurš šogad izcīnījis divas uzvaras. Panākums ļāva kopvērtējumā apsteigt jaunāko brāli Kevinu, kurš vadībā atradās pirmos trīs posmus.

#2 Hansens bija ātrs visu nedēļas nogali, uzvarot jau pirmajā kvalifikācijas kārtā. Zīmīgi, ka līdz šim piecos pasaules čempionāta posmos Anglijā Q1 uzvaras vienmēr tikai vienīgi Norvēģijas pārstāvjiem.

#3 Savu panākumu sēriju Hansens turpināja ar uzvaru arī otrajā kvalifikācijas kārtā. Zīmīgi, ka uzvarēt pirmās divas kvalifikācijas viņam ir izdevies piecas reizes, kamēr izcilajam Johanam Kristofersonam tikai trīs. Izcilāku dominanci par Hansenu sestdienās demonstrējis vienīgi Peters Solbergs (6).

#4 Lai gan šoreiz Jānim Baumanim mazliet pietrūka, lai iekļūtu sacensību finālā, viņš un Liams Dorans ir divi vienīgie braucēji, kuri visos četros šīs sezonas pusfinālos finišējuši 4. vietā vai augstāk. Baumanis un Dorans, kā arī Kevins Hansens, ir arī vienīgie ar vismaz 10 punktiem katrā no šogad notikušajiem posmiem.

Foto: FIA World Rallycross

#5 Lai gan goda pjedestāls nebija tik neparasts kā Beļģijā, tomēr par nelielu pārsteigumu parūpējās Antons Marklunds ar finišu 3. vietā. Šī bija tikai otrā reize (pēc 2014. gada Kanādas posma) viņa karjerā un otrā reize komandas vēsturē (pēc 2018. gada Zviedrijas posma), kad tiek izcīnīts goda pjedestāls.

#6 Starp Hansenu un Marklundu otrajā vietā ierindojās Andreass Bakeruds. lai gan norvēģu braucējs allaž meklējams starp vadošajiem braucējiem, uzvarēt viņam nav izdevies jau kopš 2016. gada. Sākot ar 2017. gada sezonu Bakeruda kontā 13 pjedestāli, kas visi iegūti ar 2. un 3. vietām.

#7 Uzreiz aiz goda pjedestāla 4. vietā ierindojās Timo Šeiders ar “Seat Ibiza” mašīnu. Līdz ar to pirmoreiz kopš pagājušā gadā notikušā Neste World RX of Latvia labāko četriniekā iekļuva braucēji ar četru dažādu ražotāju automašīnām.

#8 Pirmoreiz karjerā pusfinālu sasniedza Olivers Benets. Britu braucēja statistika gan nav diez ko spoža – viņam vajadzēja 14 posmus, lai to paveiktu pirmo reizi. Salīdzinājumam, Timijs Hansens ir startējis pilnīgi visos posmos, bet ārpus Top 12 palicis kvalifikācijā palicis tikai divreiz.

#9 Uzvara ļāvusi Hansenam kļūt par, iespējams, galveno favorītu uz titulu. Zīmīgi, ka iepriekšējos četrus gadus sezonas 4. posma uzvarētāji vienmēr kļuvuši par čempioniem.

Foto: FIA World Rallycross

#10 Līdzās Supercars ieskaitei, Anglijā sacentās arī RX2 pārstāvji. Lielisku sniegumu, izmantojot konkurentu ķibeles, demonstrēja Latvijas pārstāvis Vasīlijs Grjazins. Finālu “Sports Racing Technologies” komandas braucējs noslēdza 3. vietā, kas ļāva viņam kļūt par pirmo braucēju, kurš RX2 klasē uz pjedestāla kāpis gan 2017., gan 2018., gan 2019. gadā.