Ar pārsteidzošiem rezultātiem noslēdzies FIA pasaules rallijkrosa sezonas sestais posms Zviedrijā. Par sacensību uzvarētāju kļuva Sebastians Ēriksons no “Olsbergs MSE” komandas, bet Latvijas pārstāvis Reinis Nitišs ieņēma trešo vietu, izcīnot savu pirmo goda pjedestālu pasaules čempionātā vairāk kā četru gadu laikā.

Kvalifikācijā Reinis Nitišs aizvadīja divus labus braucienus, kas ļāva kvalifikāciju noslēgt ceturtajā pozīcijā un izmantot tiesības pusfinālā startēt no pirmās rindas. Tikmēr Jānis Baumanis trešajā kvalifikācijā pieļāva kļūdu, kā rezultātā sekoja kontakts ar aizmugurē esošo Gijomu de Ridēru. Ar visu to Jānis atgriezās labāko 12 braucēju vidū un savas pozīcijas vēl vairāk nostiprināja pēdējā kvalifikācijā.

Abiem latviešiem bija jāstartē vienā pusfinālā un tika izvēlētas atšķirīgas stratēģijas. Jānis džokerī devās jau pirmajā aplī, kamēr Reinis palika pamattrasē. Sebastians Ēriksons un Niklass Gronholms bija grūti notverami, tādēļ visai drīz kļuva skaidrs, ka pēdējo pieejamo fināla vietu savā starpā sadalīs trīs Baltijas pārstāvji. Rokas Baciuška no sava džokera atgriezās aiz Baumaņa, tomēr veica neapdomīgu manevru, pēc tramplīna taranējot Jāņa mašīnu. Ar nolocītu riteni, cietušu balstiekārtu un stūres stieni Baumaņa temps strauji kritās. Ceturtajā aplī savu džokeri izbrauca arī Nitišs, atgriežoties tieši priekšā Baciuškam. Lietuvietis jau atkal centās iestumties priekšā, tomēr arī viņa mašīnai bija ‘traumas’ un finišu Rokas sasniedza tikai piektajā vietā vēl aiz Baumaņa.

“F1LV

Finālā no trešās rindas Nitišs jau pirmajā aplī sekoja Timijam Hansenam un Niklasam Gronholmam džokerī, kamēr Kevins Abrings palika aizmugurē. Nitišs tika garām savam komandas biedram Gronholmam, kamēr priekšgalā šo sacensību galvenais pārsteigums Sebastians Ēriksons savā ceturtajā pasaules čempionāta startā kontrolēja notikumus priekšgalā. Otrajā vietā esošais Kevins Hansens pēc džokera atgriezās aiz sava brāļa Timija, tomēr secība nesaglabājās uz ilgu – caura riepa pielika punktu Timija izredzēm. Pēdējos apļos Ēriksons un Hansens aizvadīja satriecošu dueli, tomēr Ēriksons izrādījās pārāks un izcīnīja savu karjeras pirmo uzvaru.

Finišs otrajā vietā ļāva Kevinam Hansenam pakāpties uz vadību čempionāta kopvērtējumā. Zviedru sportists guvis 131 punktu. Viņam seko Timijs Hansens (125), Andreass Bakeruds (109), Niklass Gronholms (96) un Jānis Baumanis (89). Reinis Nitišs ar 25 punktiem ieņem 15. pozīciju uzreiz aiz šī posma uzvarētāja Ēriksona.

Jānis Baumanis: “Sarežģīta nedēļas nogale ‘maģiskajā’ Holjesā. Laikapstākļi un izloze padarīja braucienus ļoti sarežģītus un ietekmēja arī rezultātus, it īpaši otrajā kvalifikācijā, kad līderi brauca pirmie.

Šodien varam drīzāk likt ‘plus’ zīmi, nevis ‘mīnusu’. Bija pāris neveiksmīgi lēmumi, bet aizcīnīties no 19. vietas pēc sestdienas līdz desmitajai ir ļoti labi, par ko gūts gandarījums.

Par pusfinālu gan smu vīlies. Daudzi TV ekrānos nemaz neredzēja, kā Baciuška pamatīgi ietriecās manas mašīnas kreisajā sānā pēc tramplīna. Tā rezultātā tika pamatīgi salocīts priekšējais stūres stienis, kā arī bojāta aizmugurējā balstiekārta. Pēc tam ielidoju smilšu barjerā. Tai brīdī arī tika pārsista riepa, un pats ritenis tika nolocīts. Cīņa par vietu finālā beidzās. Neskatoties uz to, varu izcelt cīņu svētdienā pašā trasē. Protams, gribētos, lai izdotos labāk.

Liels paldies komandai, atbalstītājiem un līdzjutējiem, kas bija atbraukuši vērot posmu arī klātienē. Tik aizrautīgs posms pasaules čempionātā sen nebija bijis. Liels prioeks, ka Reinim izdevās tikt uz pjedestāla, tāpat kā man Norvēģijā. Latvijai goda pjedestāls jau otro posmu pēc kārtas! Tagad gatavosimies nākamajam posmam Kanādā, kur ceram uz uzlabojumiem un labākiem rezultātiem.

Grafiks: FIA World Rallycross