Pieredzējušais poļu autosportists Roberts Kubica pagājušajā nedēļā notikušajā Vācijas Grand Prix izcīņā tika pie sava pirmā punkta kopš atgriešanās Formula 1 apritē. Slapjā laikā redzamība nebija no tām labākajām.

Jau biju aizmirsis, cik daudz ūdens tiek izšļākts un cik slikta paliek redzamība. Esmu startējis rallija nakts ātrumposmos miglainā laikā. Kad izslēdz lukturus, kas miglainā naktī diez ko nepalīdz, ir pietiekami traki, tomēr tev ir ceļa pieraksti un tu zini, kur atrodies. Šeit jau pirmajā aplī nebija viegli, turklāt nesapratu, kur atrodos. Es piebremzēju. Pārējie darīja tāpat. Pat ar konservatīvu pieeju es mocījos ar saķeres trūkumu un centos noturēt mašīnu trasē,” par sacīkstēm Hokenheimā stāsta Kubica.

Roberts Kubica šosezon atgriezās F1 čempionātā pēc astoņu sezonu izlaišanas 2011. gada februārī Andorā notiekošā rallija laikā gūto rokas traumu dēļ. Šis bija pirmais slapjā laika posms 2019. gadā, kas nozīmē, ka poļu sportists šādos apstākļos nebija braucis nepilnu dekādi.

Kopumā šī bija vērtīga pieredze. Deviņi gadi ir ļoti ilgs laika periods, tomēr šādos apstākļos jānodur galva un jāsaglabā miers. Daudzas mašīnas bija ātrākas par mūsējo, es pat teiktu vairums, tomēr ir jābrauc uz savu spēju robežas, nevis, skatoties, ko dara citi.