“Ferrari” komandas vadītājs Mattia Binotto atzinis, ka tās šīs sezonas ieguvums Šarls Leklerks pārsteidzis komandu ar savu straujo progresu.

Lai gan 21 gadu vecais Leklerks Formula 1 bija aizvadījis tikai vienu sezonu, “Ferrari” nolēma, ka tieši viņš būtu atbilstošākais kandidāts uz vecmeistara Kimi Raikonena vietu. Šosezon Leklerks uz pjedestāla kāpis piecas reizes, turklāt pēdējos piecos posmos kvalifikācijā pārspējis savu komandas biedru Sebastianu Fetelu.

Ja atskatāmies uz sezonas pirmo pusi, domāju, ka tā bijusi ļoti pozitīva, jo Šarls ir pamatīgi audzis. Sākumā bija daudz cerību un spiediena uz viņa pleciem, jo “Ferrari” tomēr ir “Ferrari”, it īpaši, kad esi tik jauns. Mēs zinājām, ka viņš ir talants, taču domāju, ka viņš tiešām mācās no savām kļūdām, kas ir ļoti svarīgi. Viņa sadarbība ar komandu un atbalsts mašīnas attīstības procesā uzlabojas ar katru posmu,” savu braucēju slavē Binotto.

Mēs zinājām, ka viņš ir talants, zinājām, ka viņš ir ļoti spēcīgs uzbrūkot, kā arī aizsargājot savu pozīciju, ko redzējām GP3 un F2. Manuprāt, ja ir kas pārsteidzošs, tie ir progresa tempi ar katru sacīksti. Domāju, ka viņš var pabraukt vēl ātrāk kā šobrīd.”

Binotto arī norādīja, ka Leklerka nolīgšana neesot bijis risks, neraugoties uz “Ferrari” komandai neraksturīgu lēmumu noslēgt līgumu ar tik nepieredzējušu braucēju, kā arī uzsvēra abu komandas biedru – Leklerka un Fetela – labās savstarpējās attiecības.

Sebastians ļoti labi sadzīvo ar Šarlu. Viņi ir labi komandas biedri. Viņš ir ļoti gudrs un ļoti motivēts. Domāju, ka pat viņam sezonas sākums varēja būt daudz sarežģītāks. Domāju, ka Sebastians saprot, cik labs var būt. Viņš ir pietiekami gudrs, lai saprastu situāciju. Domāju, ka viņš joprojām atbalsta komandu un zin, ka ieņem svarīgu lomu komandas tagadnē un nākotnē.