Ar Timija Hansena, kurš nu ir kļuvis par pasaules čempionāta līderi, noslēdzies FIA pasaules čempionāta priekšpēdējais posms World RX of Latvia.

Pēc sestdien piedzīvotās neveiksmes otrajā sacensību dienā lietainos apstākļos savas izdevības lieliski izmantoja Timijs Hansens. Uzvaras trešajā un ceturtajā kvalifikācijā nodrošināja Hansenam trešo vietu kopējā ieskaitē aiz Andreasa Bakeruda un Roka Baciuškas. Arī turpinājumā neviens nespēja apturēt Hansenu – zviedru sportists uzvarēja gan pusfinālu, gan finālu. Uz goda pjedestāla viņam pievienojās Niklass Gronholms un Andreass Bakeruds. Timura Timerzjanova spilgtais manevrs pa ārmalu pirmajā pagriezienā nevainagojās panākumiem un krievu sportists finišēja piektajā vietā starp Kevinu Hansenu un Liamu Doranu.

Timijs Hansens: “Pēc vakardienas sapratām, ka, aizvadot perfektu dienu, viss vēl var notikt un nekas nav beidzies. Tikām galā ar visu vajadzīgo. Šī ir milzīga uzvara visai komandai. Atrasties, kur esam šobrīd, pēc tik neveiksmīgas sestdienas ir satriecoši. Tas tikai parāda, cik šobrīd esam spēcīga un laba ir mūsu sportiskā formā. Esmu ļoti lepns par savu komandu. Ceru, ka uzvarēsim arī čempionātu, bet vēlos, lai mums visiem trim Dienvidāfrikā ir veiksmīga nedēļas nogale un varam būt priecīgi par pieredzēto, kamēr labākais no mums stāvēs uz augstākā pjedestāla pakāpiena.”

“F1LV

Savu talantu trešajā kvalifikācijā apliecināja Reinis Nitišs jau pirmajos metros izvirzoties sava brauciena vadībā un saglabājot pozīciju līdz pat finišam. Kopējā ieskaitē Nitišs ierindojās otrajā vietā. Noslēdzošajā kvalifikācijas braucienā pirmajā braucienā Reinim nācās pagrūstīties par savu vietu trasē. Uzņemtais temps ļāva uzstādīt astoto labāko rezultātu un kvalifikāciju noslēgt 6. pozīcijā, kvalificējoties pusfinālam. Tajā pēc agri izvēlēta džokera apļa un aizķeršanās aiz konkurenta, apsteigt Timerzjanovu neizdevās un finišā ceturtā vieta, paliekot uzreiz aiz iekļūšanas finālā.

Reinis Nitišs, Foto: MVFoto
Reinis Nitišs, Foto: MVFoto

Reinis Nitišs: Ļoti labi aizvadīta diena līdz pusfināla trešā apļa beigām. Otrā vieta trešajā kvalifikācijā, bet slikts starts pēdējā kvalifikācijā, toties brauciens padevās labs. Beigās ieguvu sesto vietu, kas pēc pirmās dienas šķita neiespējami. Pusfinālā ātrākais apļa laiks visā braucienā, kas pierāda, ka mums bija iespēja cīnīties un tikt finālā, bet rallijkrosā gadās iesprūst aiz lēnāka braucēja. Tur arī tas fināls izslīdēja. Mums bija ļoti labs ātrums arī sausā laikā, bet lietus sagrieza visu kājām gaisā. Mēs zinājām, ka mums ir labas mašīnas, bet paši esam labi braucēji. Zinājām, kas jāizdara, lai pabrauktu ātri arī lietū un to arī paveicām.

Eiropas rallijkrosa čempionāta ieskaitē Supercar automašīnām pieredzi turpināja krāt Jānis Veģeris. Trešajā kvalifikācijā Veģeris trasē aizvadīja ļoti aizraujošu cīņu ar Alešu Fuciku, kopējā ieskaitē sasniedzot 12. vietu. Savu pēdējo startu plašās publikas priekšā Veģeris aizvadīja bez liekiem kontaktiem, izcīnot 11. vietu. Debitējot Eiropas rallijkrosa čempionātā, kopvērtējumā augstāk par 15. vietu pakāpties gan neizdevās.

Jānis Veģeris, Foto: MVFoto
Jānis Veģeris, Foto: MVFoto

Jānis Veģeris: “Trešais brauciens bija salīdzinoši labs, taču biju pārāk piesardzīgs. Lietū man pašam labāk patīk braukt, jo var paslidināties. Rallijkrosa neatņemama sastāvdaļa ir kontaktcīņa, ko arī sanāca pabaudīt. Mērķis bija pusfināls. Sacensības kārtīgi izbaudīju. Cerēto gan neizdevās sasniegt, tādēļ ar savu braukšanu neesmu apmierināts. Vienmēr var labāk, taču kā ir, tā jādzīvo. Startu nenogulēju, bet mašīna pēdējā braucienā ilgi uz vietas nostāvēja. Ja Latvijā vēl būs šāda līmeņa sacensības, noteikti braukšu vēl, bet uz citām valstīm neplānoju doties. Te tomēr vislabāk!”

Lasi arī Jāņa Baumaņa un Jāņa tēva Andra Baumaņa pēcsacīkstes viedokli!