Valteri Botass ar sekundes simtdaļas pārsvaru pieveica Sebastianu Fetelu un nodrošināja “Mercedes” komandai tās pirmo pole position pēc vasaras pārtraukuma Ostinas trasē notiekošajā Amerikas Grand Prix izcīņā.

Pirmajā kvalifikācijas kārtā faktiski nācās atsijāt tikai četrus braucējus, jo Serhio Peress pēc piektdienas treniņiem piešķirtā soda devās trasē, taču necentās iekļūt otrajā kārtā, jo meksikānim tāpat būs jāstartē no boksiem. “Williams” braucēju neiekļūšana otrajā kārtā nevienu nepārsteidza. Šoreiz Q2 neizdevās sasniegt arī abiem “Alfa Romeo” braucējiem Antonio Džiovinaci un Kimi Raikonenam, kurš Amerikā uzvarēja pirms gada. Trases apstākļi ļoti strauji attīstījās, pēdējā mēģinājumā ļaujot Norisam sasniegt pirmo vietu, bet Gazlī – ceturto. Jāuzslavē arī Norisa komandas biedrs Karloss Saincs, kurš jau laicīgi nodrošināja pietiekami labu apļa laiku un Q1 noslēdza devītajā vietā, pārspējot Albonu un Leklerku.

Otrajā kvalifikācijas kārtā pieci vadošie kopvērtējuma braucēji (abi “Ferrari”, abi “Mercedes” braucēji un Verstapens) trasē devās ar vidējas cietības riepām. Visus šos sportistus šķīra tikai pusotra sekundes desmitdaļa. Tikmēr labāko rezultātu ar mīkstajām riepām sasniedza Alekss Albons. “Ferrari” braucēji ar jaunu vidējā sastāva riepu komplektu gan sesijas beigās laboja Albona apļa laiku. “McLaren” braucēji pārliecinoši nodrošināja iekļūšanu pēdējā kārtā. Desmitnieku noslēdza Rikjardo un Gazlī, tikmēr ārpus desmitnieka palika Kvjats, Hulkenbergs, Magnusens, Strols un Grožāns. Īsi pēc sesijas beigām Kvjats zaudēja divas pozīcijas, jo viņa ātrākais aplis tika dzēsts trases robežu neievērošanas dēļ.

“F1LV

Izšķirošajā kārtā vadošo braucēju rezultāti kļuva vēl ciešāki – pirmajā mēģinājumā Valteri Botass laboja Ostinas trases rekordu, bet Sebastians Fetels zaudēja tikai 0.012 sekundes. Verstapens, Leklerks, Hamiltons, Albons un Saincs iekārtojās aiz Fetela. Pēdējā mēģinājumā tikai Verstapenam izdevās labot savu rezultātu, tomēr “Red Bull” braucējs saglabāja trešo pozīciju.

Lai saglabātu matemātiskas izredzes uz titulu Botasam jāizcīna uzvara sacīkstēs, kā arī jācer, ka piektajā vietā startējošais Hamiltons paliks zemāk par astoto vietu. Sacensību starts svētdien pl. 21:10 pēc Latvijas laika.