Formula 1 jaudas agregātu piegādātāju rūpnīca “Honda” oficiāli apstiprinājusi savu palikšanu čempionātā arī 2021. gadā, kad spēkā stāsies vesela virkne izmaiņu mašīnu tehniskajos noteikumos.

“Honda” rūpnīcas apgādībā šobrīd ir divas sacīkšu komandas – “Red Bull” un tās jauno braucēju vienība “Toro Rosso”, kas nākamgad mainīs savu nosaukumu uz “AlphaTauri”. Abām komandām līgums ar “Honda” beidzās 2020. gada izskaņā, bet tagad tas pagarināts par vienu gadu.

Par vienu no galvenajām bažām lēmuma pieņemšanā tika uzskatītas augstās izmaksas, kā arī neziņa par čempionāta nākotni, tomēr “Honda” veikusi ļoti strauju progresu un pagājušajā posmā Brazīlijā izcīnīja dubultuzvaru ar “Red Bull” braucēju Maksu Verstapenu un “Toro Rosso” talantu Pjēru Gazlī, lai gan pirms dažiem gadiem sadarbība ar “McLaren” izvērtās par absolūtu katastrofu.

Sasniegt labus rezultātus ir pozitīvi, taču izmaksu kontrole mums bija vēl svarīgāka. Mums nākas ieguldīt daudz līdzekļu, lai paātrinātu attīstību un noķertu vadošos braucējus. Tagad plānojam, kā noturēt esošo līmeni, vienlaikus samazinot izmaksas,” uzsver “Honda” Formula 1 daļas vadītājs Masaši Jamamoto.