Foto: Kadrs no Ātruma Cilts video

Latvijas Automobiļu federācija vēsta, ka 1. februārī mūžībā devies viens no izcilākajiem latviešu autosportistiem Arnolds Dambis.

Dambis kopā ar Aleksandru Karamiševu un vēl vairākiem entuziastiem uzskatāms par vienu no pirmajiem un galvenajiem autosporta dzīves veidotājiem Latvijas teritorijā pēc Otrā Pasaules kara. Arnolda autosporta karjera aizsākās 1951. gadā ar “GAZ” ražoto ‘Volga’.

Karjeras spožākie gadi sekoja 60-tajos un 70-tajos gados, kad Dambis kā PSRS izlases dalībnieks autorallijā apbraukāja plašas teritorijas un izcīnīja 2. vietu Eiropas čempionāta posmā, kā arī vairākas reizes triumfēja PSRS un Latvijas čempionātos, kā arī guva atzīstamus panākumus Igaunijas un Lietuvas teritorijā notiekšajos rallijos un autošosejas sacensībās.

“F1LV

1987. gadā pēc sadursmes ar konkurentu Dambis pieņēma lēmumu, ka atjaunot ‘žigulīti’ vairs nav jēgas un lika punktu savai 36 gadus garajai autosporta karjerai, tomēr arī pēc tās aktīvi darbojās Latvijas Automobiļu federācijā.

Pērn Arnolds Dambis viesojās raidījumā “Ātruma Cilts”, kur kopā ar tā vadītāju Paulu Timrotu izbrauca pa Biķernieku trasi un gremdējās atmiņās par savas karjeras spilgtākajiem mirkļiem.