Šobrīd turpinās šķēpu laušana par 2020.gada sezonas Formula 1 kalendāru, tomēr pēc “Liberty Media” vadītāja Čeisa Kerija domām 2021.gadā gan būs iespēja aizvadīt pilnu sezonu un sasniegt 22 sacīkšu robežu.

Formula 1 īpašnieki ir kalendāra veidošanas procesā un paralēli rūpējas par komandu dzīvot spēju – šobrīd notiek avansa maksājumi tādām komandām kā “Haas”, “Alfa Romeo”, “Racing Point”, “Alpha Tauri” un pat “Renault”, lai šīs komandas spētu pārdzīvot krīzi.

“Mūsu plāns ir darīt visu, lai 2021.gada sezona izskatītos tā, kāda tā bija plānota vēl šī gada sākumā,” skaidroja Kerijs. “Mums nav maģiskais skaits sacīkstēm sezonā, bet, jā – mēs skatāmies uz 22 posmu kalendāru nākamgad.”

“F1LV

Tomēr šī gada situācija ir sarežģītāka. Austrijas posmi jūlija pirmajā pusē nešķiet apdraudēti, tomēr “Liberty Media” šobrīd diskutē ar Silverstonu, kas ik gadu par posma organizēšanu maksāja ap 18 miljoniem USD, bet šājā situācija vēlas saņemt šādu summu no “Liberty Media” par sacīkstes organizēšanu bez skatītājiem.

“Vai tie ir sacīkšu organizatori, komandas vai sponsori – mēs neplānojam dalīt visiem bezmaksas konfektes,” paziņoja Kerijs. “Mēs ceram uz godīgu sadarbību un ar tādu skatu arī raugāmies uz nākamo sezonu, kad šī sadarbība atgriezīsies normālā gultnē.”

Lielbritānijas GP posma norises iespējas palielināja valsts Premjerministra Borisa Džonsona paziņojums, ka sākot ar jūniju sporta pasākumi bez skatītājiem Lielbritānijā ir atļauti.