“McLaren” paziņojusi par vēlmi pārdot 30% no komandas. “Hass” pagaidām nepārdodas. “Ferrari” ar Šarlu Leklēru testējas Maranello ielās. “Mercedes” uz Austriju vedīs vairākus uzlabojumus.

McLaren” apsver iespēju pārdot 30% no Formula 1 komandas, lai palielinātu finansu apjomu komandā un līdz ar to arī savu konkurētspēju. Pagaidām “McLaren” kompānijai un Formula 1 komandai ir vieni īpašnieki, tomēr šobrīd pārdošanā ir tikai “McLaren Racing” daļas. Ap 56% no “McLaren” šobrīd pieder Bahreinas “Mumtalakat Holding Company”, 14% Manūram Ojeham un 10% Maiklam Latifi (Nikolā Latifi tēvs), bet atlikušie 20% sadalīti starp mazākiem īpašniekiem.

Haas” komandas boss Ginter Šteinerts paziņoja, ka baumas par vienības potenciālo pārdošanu ir uzpūstas, lai radītu ‘vētru tējas krūzē’. “Haas” ir viena no komandām, kas izvērtē vai turpināt startēt čempionātā arī jaunajā ērā un tādēļ parādās baumas par iepsējamo īpašnieku maiņu. Šteinerts paziņoja, ka pagaidām nekas nav mainījies un Džīns Hāss saglabā kontroli un ņemot vērā noteikumu izmaiņas, kas skar komandu budžetus un ienākumu sadali, komanda varētu turpināt startēt Formula 1 čempionātā. Turklāt Šteinerts paziņoja, ka gadījumā, ja būs plānotas īpašnieku izmaiņas vai pārdošana, tad tas notiks ļoti atklāti, gluži kā “Williams” gadījumā.

“F1LV

Ferrari” kļuva par otro komandu, kas ir izmēģinājusi savu 2020.gada modeli pirms sezonas sākuma nākamajā menesī Austrijā. Ceturtdien Maranello ielās izbrauca “Ferrari” SF1000 modelis ar Šarlu Leklēru pie stūres. Lai gan “Ferrari” jau ir izmantojuši savas testu un filmēšanas dienas, komandām ir atļauts veikt līdz 15km demo braucienus vietās, kas nav sacīkšu trases. “Ferrari” viltīgi izmantoja slēgtas Maranello ielas, lai Leklērs varētu pārbaudīt sistēmas modelim, kas pēdējo reizi tika darbināts ziemas testos Barselonā. Iepriekš 2020.gada modeli Silverstonā izmēģināja arī “Racing Point” komanda.

Tostarp “Mercedes” komanda, kas iepriekš izmēģināja 2018.gada W09 modeli, plāno jau uz pirmo posmu Austrijā atvest uzlabojumus šī gada W11 modelim. Jau ziemas testos un arī pirms pirmā posma “Mercedes” atkal tika uzskatīti par galvenajiem favorītiem uz 2020.gada titulu. Turklāt ziemas mēnešos pirms pandēmijas sākuma komanda cītīgi strādāja, lai radītu mašīnas uzlabojumus, kas netika iekļauti sākotnējā mašīnas versijā uz ziemas testiem un uz pirmo posmu Austrālijā. Tagad komanda ir tikusi pie iespējas pabeigt iesākto un saražot jaunās detaļas, kuras dienas gaismu ieraudzīs pirmajā posmā Austrijā. Nevar aizmirst, ka arī tiešie konkurenti “Ferrari” jau paziņoja par pilnīgi jaunas pārnesumu kārbas ieviešanu uz Austrijas atklāšanas posmu.