Foto: FIA ERC

Atbilstoši Ministru kabineta norādēm un noteiktajam regulējumam par drošu sacensību sarīkošanu ārtelpās, šogad tiks ierobežots Rally Liepāja apmeklētāju kopskaits. Lai izvairītos no apmeklētāju drūzmēšanās un nodrošinātu sociālo distancēšanos, tiks ieviestas arī vairākas citas izmaiņas, piemēram, nenotiks atklāšanas ceremonija, un servisa parks būs slēgts apmeklētājiem.

Covid-19 ierobežošanas nolūkos un sociālās distancēšanās ierobežojumu ievērošana būtiski ietekmējuši Rally Liepāja programmu – netiks sarīkota atklāšanas ceremonija un autogrāfu sesija, kuru laikā vienkopus pulcējas liels skaits cilvēku. Lai gan sākotnēji plānoti Liepājā un Talsos, šogad netiks sarīkoti skatītāju plaši apmeklētie pilsētas ātrumposmi. Netiks sarīkota arī vienota dalībnieku apbalvošana, uzvarētāju kausi tiks pasniegti individuāli, tādējādi maksimāli samazinot iespējamo pulcēšanos starp sacensību dalībniekiem. Izmaiņas skars vēl vienu plaši apmeklētu norises vietu – Rally Liepāja servisa parku, kurā šoreiz varēs iekļūt vien sacensībām akreditētās personas, bet ne skatītāji.

“Lai gan Covid-19 vīrusa izplatība Latvijā un pasaulē ne tuvu nav apturēta, ir liels prieks, ka epidemioloģiskā situācija ļāvusi mums pašu mājās sarīkot šādas Eiropas mēroga sacensības, sniedzot iedzīvotājiem iespēju brīvdienas pavadīt Talsos un Liepājā, lai divas dienas brīvā dabā vērotu ralliju. Jā, mums visiem būs jāsadzīvo ar virkni dažādu ierobežojumu, kas skars ikvienu Rally Liepāja norisē iesaistītu personu, bet svarīgi, ka Rally Liepāja notiks, un notiks ar skatītāju klātbūtni.

“F1LV

Lai nodrošinātu valstī noteikto prasību ievērošanu par 3000 apmeklētāju limitu, esam samazinājuši tirdzniecībā pieejamo ieejas biļešu skaitu, kas jau šobrīd vairs nepārsniedz divus tūkstošus. Tāpēc aicinu lēmumu par rallija apmeklēšanu pieņemt laicīgi, lai izvairītos no situācijas, kurā ir vēlme doties uz ralliju, bet ieejas biļetes vairs iegādāties nav iespējams.

Būtiskākais, aicinu visus skatītājus Rally Liepāja laikā būt apzinīgiem un līdzdarboties drošu sacensību nodrošināšanā – ievērot nu jau visiem tik pierasto roku higiēnu, nedrūzmēties vienā vietā, ievērot divu metru distanci, ieskaitot, distancēšanos stingru no sportistiem. Izmantojiet priekšrocību, ko sniedz rallija norise brīvā dabā – atrodiet sacensību vērošanai drošu vietu. Un, protams, līdz ar Covid-19 parādīšanos, nekur nav pazuduši vispārējie un jau zināmie rallija drošības noteikumi – arī tie ir spēkā un strikti jāievēro. Skatīsimies ralliju kopā ­droši, bet šoreiz – atsevišķi!” tā Rally Liepāja direktors Raimonds Strokšs.

Skatītājiem atgādinām, ka pie ieejas ātrumposmos iegādāties ieejas biļetes nebūs iespējams, tāpēc aicinām tās sarūpēt apmeklējot kādu no Biļešu Serviss tirdzniecības vietām Latvijā, vai internetā. Tāpat pirms došanās uz ātrumposmiem skatītājiem obligāti jāapmeklē kāds no biļešu maiņas punktiem, kur visas Biļešu Serviss sistēmā iegādātās ieejas biļetes ir jāapmaina pret aprocēm. Bez Rally Liepāja aprocēm ieeja ātrumposmos nebūs iespējama.