Brīdī, kad Projekt E čempionātā aizvadītas četras kvalifikācijas, izmantojām izdevību aprunāties ar Jāni Baumani, kurš šajā nedēļas nogalē ir kļuvis par pirmo braucēju, kurš startējis visās pašreizējās Pasaules un Eiropas RX klasēs.

Kādas ir sajūtas braucot ar elektrisko auto?
Braucot ar elektromašīnu sajūtas ir ļoti līdzīgas kā ar superkāru. Paātrinājums ir diezgan līdzīgs, bet visvairāk zaudējam uz bremzēšanas ceļu, jo svars mašīnai ir stipri lielāks, nekā tas ir benzīna dzinējiem, tāpēc sanāk bremzēt stipri laicīgāk pirms pagriezieniem. Bet tāpat ņemot vērā visu to kā ir braukt ar superkāru un elektromašīnu, to prieku un baudu var gūt arī ar elektromašīnu. Nav tā skaņa, kas laikam pietrūkst visvairāk.

Kā līdz šim Tev ir veicies šajā nedēļas nogalē?
Pagaidām viss ir kārtībā, ir četras kvalifikācijas aizvadītas, “Citroen” ir sevi pierādījis nedaudz labāk uz asfalta nekā ar “Ford” braucot, bet tāpat ir gana jautri un gana interesanti braukt ar šādu elektromašīnu. Katrā ziņā emocijas tāpat var iegūt pozitīvas.

Jānis Baumanis pēc starta, Foto: Edgars Beļakovs/F1LV
Jānis Baumanis pēc starta, Foto: Edgars Beļakovs/F1LV
“F1LV

Vai nav nedaudz skumji, ka šoreiz nevari nostāties blakus pasaules džekiem?
Protams, ikreiz skatoties kā pirms mums brauc benzīna dzinēju mašīnas, tad ir tāda neliela sāpe sirdī, ka nevar paņemot to starta kontroli kā superkārā, ir jāsēž mašīnā tādā salīdzinoši klusumā. Bet tāda ir dzīve, un esmu ļoti pateicīgs “Ferratum”, ka varam piedalīties šeit, Projekt E ieskaitē.

Vai izjūti neierasto klusumu apkārt paddokā bez skatītājiem?
Jā, šoreiz servisa parks ir pilnīgi tukšs, un īsti komandas arī apkārt nekur nestaigā, jo visiem pasaules čempionātā ir daudz darbs. Viņiem šīs divas dienas ir vēl saspringtākas nekā tas ir bijis pirms tam. Visi sēž un strādā savās teltīs, tāpat arī pie mums, tāpēc diži apkārt pastaigāties nesanāk.

Vai pastāv iespēja Tevi ieraudzīt vēl kādā posmā šosezon?
Dzīvosim redzēsim kā viss izvērtīsies tālāk ar to pandēmiju, kas šobrīd pasaulē ir, un kā turpmāk notiksies pasaules čempionāts un Projekt E, jo jābūt vēl divām sacensībām. Šobrīd plāns nav, bet iespējams kaut ko izdomāsim.