Kā jau bija sagaidāms, Juki Cunoda debitēs nākamās sezonas Formula 1 čempionātā “Alpha Tauri” sastāvā, trešdien apstiprinājusi “Red Bull” komanda.

Cunoda šī gada Formula 2 čempionātu noslēdza trešajā pozīcijā, tikai vienu punktu aiz Kaluma Ailota un 15 punktus aiz Mika Šūmahera, kā arī ieguva arī labākā sezonas debitanta nosaukumu.

Jau novembrī Cunoda piedalījās testos ar 2018.gada “Toro Rosso” modeli, bet šonedēļ devās trasē ar “Alpha Tauri” formulu jauno pilotu testos Abu Dabi. Tas dod japānim pirmo priekšstatu par Formula 1 mašīnas jaudu un bremzēšanas spēkiem, kas debitantiem tradicionāli sagādā lielākās grūtības adaptācijai.

Cunoda būs jau 18tais japānis, kas startēs Formulā 1 un pirmais kopš Kamui Kobajaši, kurš 2014.gadā startēja “Caterham” komandas sastāvā. Cunoda ir “Honda” protežē un viņam izdevies izlauzt sev ceļu līdz F1, lai gan pirms viņa šo pašu taciņu caur Formula 2 čempionātu iepriekšējos gados neveiksmīgi mēģināja iet arī Nobuharu Macušita, Nirei Fukuzumi un Tadasuke Makino.

Juki Cunoda līdz ar to kļūs par par Pjēra Gaslī komandas biedru, kamēr krievu pilota Danilas Kvjata tālākie karjeras soļi pagaidām nav zināmi.