Šodien pēc pēdējā ātrumposma veikšanas Stefans Petransels no “X-Raid Mini” ir izcīnījis savu 14to uzvaru Dakaras rallijreidā, pārspējot savu tuvāko šī gada sāncensi Naseru Al-Atiju no “Toyota” komandas.

Petranselam šī ir astotā uzvara auto klasē, bet pirmās sešas viņš izcīnīja moto ieskaitē un turklāt savu pirmo uzvaru guva pirms 30 gadiem – 1991.gadā.

Šī gada Dakaras rallijreida laikā abi līderi bija cieši kopā lielākā daļā no ātrumposmiem, bet Petransels šoreiz uzvaru panāca ar stabilitāti un spēju izvairīties no lielām kļūdām un tehniskām problēmām, pārspējot Al-Atiju par 14 minūtēm un 51 sekundi.

“F1LV

Jāpiebilst, ka Al-Atija rallija laikā piedzīvoja 16 pārsistas riepas, kamer Petransela komandas biedrs Karloss Saincs mocījās ar navigācijas problēmām un kopvērtējumā finišēja trešais – tālu no abiem līderiem.

Lietuvietis Benediktas Vanagas finišēja 12.vietā vairāk kā 5 stundas aiz līdera un bija ātrākais un stabilākais no lietuviešu ekipāžām, regulāri iekļūstot arī pirmajā desmitniekā ātrumposmos.

Kopvērtējums auto ieskaitē

 

 

 

Uzvaru moto ieskaitē izcīnīja Kevins Benavides, kurš kļuva par līderi pēc vairāku iepriekšējo līderu, tostarp Tobija Praisa kritiena, neveiksmēm. Turklāt “Honda” guva dubultuzvaru moto ieskaitē, jo otrā vietā finišēja Rikijs Brabeks. Pēdējo reizi tādi panākumi Dakarā “Honda” bija tālajā 1987.gadā, kad triumfēja Sirils Nevē un otrais finišēja Edi Orioli.

Kopvērtējums moto ieskaitē