Foto: FIA Formula 1

Formula 1 pasaule šobrīd sēro pēc izcilā autosporta komentētāja Mareja Volkera došanās mūžībā 97 gadu vecumā. Volkers bija Formula 1 komentētājs, kura balss un komentāri bija tikpat atmiņās paliekoši kā notikumi trasē.

Lai gan savas dzīves laikā Volkers strādāja gan par tanka vadītāju, gan marketinga lauciņā, gan pats izmēģināja savas prasmes motošosejā, vislabāk Mareju pasaule atcerās kā Formula 1 komentētāju.

Savu karjeru Volkers sāka jau tālajā 1948. gadā, bet kopš 1976. gada strādāja “BBC” kā F1 komentētājs līdz pat 2001. gadam. Pat pēc došanās pelnītā pensijā Volkers turpināja aktīvi iesaistīties F1 dzīvē un līdz pašai mūža izskaņai iesaistījās braucēju intervēšanā un sižetu veidošanā.

“F1LV

Marejs Volkers ieguva īpašu fanu un motorsporta komūnas mīlestību dzimtajā Lielbritānijā, kā arī ārpus tās robežām, gan piedaloties dažādos projektos, tostarp reklāmās, gan ar saviem spilgtajiem izteicieniem, kas dažkārt cilvēkiem no malas varētu šķist nesaprotami vai amizanti.

Lai gan Marejs pats nekad nebrauca F1 sacīkstēs, tomēr viņa ieguldījums sporta attīstībā ir neizmērāms. Marejs ir, bija un mūžam paliks Formula 1 balss…