Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) Formula 1 komisija šodien vienbalsīgi apstiprināja sprinta braucienu ieviešanu trijos 2021. gada sezonas Grand Prix posmos.

Izmaiņas veiktas, lai vairotu notikumus trasē, kā arī inovatīvā veidā piesaistītu jaunus skatītājus, tai pat laikā nenovirzot fokusu no nedēļas nogales kulminācijas – Grand Prix izcīņas svētdienā.

Jaunais nedēļas nogales formāts oficiāli apstiprināts sacīkstēm Silverstonā un Moncā, kā arī tiks izmantots vienā posmā ārpus Eiropas robežām, visticamāk, Brazīlijā.

“F1LV

Šajos posmos piektdienas pirmie treniņi aizritēs pēc ierastā plāna, taču otro treniņu vietā tiks aizvadīta kvalifikācija pēc ierastā 3 kārtu principa, nosakot starta kārtību sestdienas sprinta braucienam. Sestdienas rītā paredzētā treniņu sesija izmaiņas nepiedzīvos, bet tai sekos 100 kilometru garš brauciens (trešdaļa no Grand Prix distances). Braucējiem būs iespēja izmantot DRS sistēmu, kā arī boksu apmeklējums nav obligāts. Pēc sprinta brauciena starta stāsies spēkā ‘Parc Ferme’ noteikumi.

Sprinta brauciena uzvarētājs saņems 3 punktus, otrās vietas ieguvējs divus, bet 3. vietā finišējušais braucējs tiks pie 1 punkta. Sprinta sacīkstes noteiks starta kārtību galvenajām sacīkstēm, kas paredzētas svētdienā. Tas nozīmē, ka šajos posmos braucējiem būs iespēja tikt pie 29 punktiem (3 par uzvaru sprinta braucienā, 25 par panākumu sacīkstēs, 1 par ātrāko apli).