Vasaras brīvdienas ir īstais laiks, lai piloti sakārtotu savu nākotni un līdz ar to parādās aizviens jaunas ziņas un spekulācijas par pilotu tirgus aktivitātēm. Džordžs Rasels joprojām nav apstiprināts “Mercedes” komandā un tas radījis jaunas baumas.

Rasels gaida uz Botasa apstiprināšanu?

“Visiem ir pilnīgi skaidrs, ka Džordžs Rasels uz 2022.gada sezonu pievienosies “Mercedes” komandai,” paziņojis bijušais F1 pilots Ralfs Šūmahers. Lai gan oficiālas ziņas par Rasela pāreju uz vācu komandu joprojām nav, pastāv uzskats, ka vienošanās jau ir panākta un Toto Volfs nogaida mirkli, kad varēs apstiprināt arī Valteri Botasa nākotnes plānus, lai nenostādītu somu pilotu smagā situācijā. Šobrīd reālākais scenārijs ir Botasa pievienošanās “Alfa Romeo” vai “Williams” komandai.

Tomēr vācu “Auto Bild” ziņo par vēl citu scenāriju, kuru izstrādā Laurenss Strols un Toto Volfs un kura rezultātā Lanss Strols kļūtu par Luisa Hamiltona komandas biedru “Mercedes” komandā, bet Valteri Botass pievienotos Sebastianam Fetelam “Aston Martin” vienībā. Tas ļautu “Williams” vienībai saglabāt savu lielāko vērtību –  Džordžs Rasels paliktu komandā un “Williams” varētu būvēt savu nākotni ap viņu.

Formula E čempions uz F1?

Līdz šim Formula E čempionāts jaunajiem pilotiem nav spējis kļūt par atspēriena vietu uz Formula 1 čempionātu. Iepriekšējos gados esam redzējuši daudz kustības pretējā virzienā, kad bijušie F1 piloti vai ‘caurkritēji’ atrod vietu Formula E čempionātā un gūst lieliskus panākumus. Taču nav izslēgts, ka ar jauno čempionu situācija varētu mainīties.

Svētdien tika kronēts jaunais FIA Formula E čempions Niks de Vrīss, kas ir “Mercedes” Formula E komandas pilots. De Vrīss junioru sērijās cīnījās kopā ar F1 jaunās paaudzes talantiem Aleksu Albonu, Džordžu Raselu, Lando Norisu un turklāt 2019.gadā kļuva par Formula 2 čempionu, pārspējot Nikolā Latifi, bet vietu F1 neatrada. Šobrīd De Vrīss tiek uzskatīts par iespējamo kandidātu uz “Williams” pilota vietu 2022.gadā, pēc tam, kad vienību pametīs Džordžs Rasels. Ar F2 un Formula E tituliem savā CV De Vrīss noteikti ir nopietnākais kandidāts uz ienākšanu Formula 1 čempionātā jau nākamajā sezonā.

Gazlī gaida uz “Red Bull”

“Alpha Tauri” komandas līderis Pjērs Gaslī joprojām cerīgi skatās “Red Bull” komandas virzienā, domājot par savu nākotni. Francūža sniegums pēdējās divās sezonas “Alpha Tauri” komandā ir patīkami pārsteidzis Kristianu Horneru un Helmutu Marko, tomēr šobrīd Gaslī nākotne atkarīga no Serhio Peresa snieguma blakus Maksam Verstapenam. Arī pats Gaslī atzina, ka pagaidām gaida, kas notiks ar Peresa nākamā gada līgumu, pirms izlems savus nākotnes plānus.

“Es domāju, ka no manas puses viss ir ļoti vienkārši – es gaidu, ko lems “Red Bull”,” paziņoja Gaslī. “Serhio ir tikai viena gada līgums un redzēsim, kas notiek tālāk. Man arī ir līgums ar “Red Bull”, tāpēc man jāgaida, kāds būs viņu lēmums – es ceru sagaidīt kādus jaunumus līdz vasaras brīvdienu beigām.”