Lando Noriss Krievijas Grand Prix kvalifikācijā izcīna savas Formula 1 karjeras pirmo ‘pole position, Karloss Sainss otrais, Džordžs Rasels ar ‘Williams’ noslēdz labāko trijnieku.

Lando Noriss, lai gan iepriekšējās sesijas nebija aizvadījis ar pārāk labiem sniegumiem, kvalifikācijas pēdējās sekundēs, ar mīkstā sastāva riepām uzstādīja apļa laiku 1:41.993. Aiz viņa ierindojās Karloss Sainss ar savu ‘Ferrari’, kamēr Džordžš Rasels kārtējo reizi sevi pierādā kvalifikācijā, ieņemot trešo starta pozīciju.

Luiss Hamiltons vadīja abas pirmās kvalifikācijas daļas un bija vadībā līdz pat trešās pēdējām minūtēm, taču, iespējams, tieši nelielā sadursme ar boksu iebraucamā celiņa sienu liedza britu pilotam rītdienas sacīksti sākt no pirmās rindas. ‘Mercedes’ komanda spēja nomainīt formulas priekšējo antispārnu, kas tika bojāts trieciena laikā, taču bija zaudētas trases pozīcijas, kā arī gan Hamiltons, gan Botass nespēja pietiekami uzsildīt mīkstā sastāva riepas. Luiss Hamiltons kvalificējās piektajā vietā, kamēr somu komandas biedrs septītajā.

Pirmajā kvalifikācijas kārtā izkrita abas ‘Haas’ vienības ar Mazepinu un Šumaheru, kā arī abi ‘Alfa Romeo’ braucēji. Viņiem pievienojās arī Makss Verstapens, kurš gan nemaz neizbrauca no garāžas – ‘Red Bull’ par dzinēja maiņu saņēma starta pozīciju sodu, un Verstapens sacīksti sāks no pašām beigām.

Lai gan Latifi tika otrajā kvalfikācijas kārtā, komanda izlēma par labu dzinēja nomaiņai un arī ‘Williams’ braucējs sacīksti sāks no beigām, pievienojoties Šārlam Leklēram un Maksam Verstapenam. Labāko desmitniekā pēc otrās kvalifikācijas kārtas par mata tiesu neiekļuva Sebastians Fetels, piekāpjoties Sainsa uzstādītajam aplim vien par 0.052 sekundēm. Tāpat arī tālāk netika abas ‘Alpha Tauri’ formulas, ierindojoties 12. un 13. pozīcijā.

Līdz pat pašām trešās kvalifikācijas kārtas beigām lielas izmaiņas braucēju kārtībā nebija, taču pirms pēdējiem apļiem lielākā daļa komandu izvēlējas izmantot mīkstā sastāva riepas, nevis lietum paredzētās zaļā krāsojuma riepas, kas tika liktas lietā pirms tam. ‘Mercedes’ braucēji, kuri iepriekš bija par galva tiesu ātrāki kā pārējie, nespēja gludās riepas dabūt līdz darba temperatūrai, kas atvēra durvis citiem braucējiem. Karloss Sainss pirmais pieteica savu apli ‘pole-position’, taču Lando Noriss ar sensacionālu sniegumu nobrauca par vairāk kā pussekundi ātrāk un triumfēja Krievijas Grand Prix kvalifikācijā. Džordžs Rasels tikmēr, nevienam negaidot, uzstādīja par sekundi ātrāku apļa laiku kā Hamiltons un ieguva trešo starta pozīciju rītdienas sacīkstei.

Krievijas Grand Prix – kvalifikācija Image