“Formula 1” čempionāta vadība panākusi vienošanos ar Singapūras “Grand Prix” rīkotājiem par sacensību organizēšanu nākamos septiņus gadus. Tikmēr nākamgad pasaules čempionāta kalendāru varētu papildināt jau trešais posms ASV.

Singapūrā posms vēl vismaz septiņus gadus

Singapūrā pirms vairākiem gadiem notika pirmās F1 sacīkstes vēsturē, kas risinās mākslīgajā apgaismojumā. Pagājušajās divās sezonās posms nenotika “Covid-19” izraisītās situācijas dēļ, kamēr šogad 2. oktobrī Singapūras GP izcīņa atkal ir plānota.

Iepriekšējais līgums par sacīkšu rīkošanu bija noslēgts uz termiņu no 2017. līdz 2021. gadam, bet tagad panākta jauna vienošanās. Tā paredz sacīkstes rīkot no 2022. līdz 2028. gadam, kompensējot arī tās divas, kas nevarēja norisināties iepriekšējos gados.

Jāatgādina, ka novembrī tika parakstīts līgums par Ķīnas GP rīkošanu līdz 2025. gadam, lai gan šosezon sacīkstes Šanhajā nenotiks, tāpat kā iepriekšējos divus gadus.

F1 vadība grib ASV rīkot četrus posmus

Tikmēr F1 kalendārs turpina paplašināties Amerikas virzienā. Kopš 2012. gada risinās posms Ostinā, bet šogad klāt nākusi Maiami. Tagad tiek ziņots, ka jau 2023. gadā F1 čempionāts ASV varētu viesoties trīs reizes, jo kalendārā plānots iekļaut arī Lasvegasu, kas gan vēl nav oficiāli apstiprināts. Šobrīd arī nav zināma precīza plānotās trases atrašanās vieta, bet visticamāk tā vedīs cauri slavenā Lasvegasas bulvāra centrālajai daļai.

Pēdējo reizi trīs sacensības šajā valstī notika tālajā 1982. gadā, kad kalendārā bija Longbīča, Detroita un Lasvegasa.

Pēc neoficiālas informācijas, “Liberty Media” vēlas valstī pat četrus F1 posmus, viens no kuriem notiktu Austrumkrastā (Maiami), viens būtu ASV vidienē (Ostinā), bet divi Rietumkrastā (Lasvegasā un Longbīčā).