Lūiss Hamiltons atzinis, ka viņam būs nepieciešams laiks, lai atgūtu uzticību Starptautiskajai Automobiļu federācijai (FIA) un F1 sistēmai kopumā. Tomēr “Mercedes” pilots ir pilnībā atguvis pašpārliecinātību un šogad sola būt spēcīgāks nekā jebkad.

“Vai arī turpmāk gribu ieguldīt tik daudz?”

Kopš skandalozās Abū Dabī “Grand Prix” izcīņas vien pagājušajā nedēļā Hamiltons sniedza pirmās intervijas. Saprotams, ka karstākā tēma aizvien ir tieši šajās sacīkstēs notikušais un sajūtas, kas sportistu pārņēma pēc zaudējuma Maksam Verstapenam. “Mercedes” pilots neslēpj, ka domājis par karjeras beigšanu.

“Tas ir saprotams, ka sezonu izskaņā tu visu apdomā un uzdod sev jautājumu, vai aizvien vēlies tādas saistības un ieguldījumus no savas puses, kas nepieciešami, lai kļūtu par pasaules čempionu,” saka Hamiltons. “Domāju, daudzi cilvēki nenovērtē to, kas tiek ieguldīts, lai to sasniegtu. Tas nav tikai iesēsties mašīnā un braukt ar to. Tu sev uzdod jautājumu, vai gribi upurēt laiku? Tu jautā sev, vai varēsi turpināt rādīt tādu sniegumu, kādu esi rādījis līdz šim? Man tas ir normāls psiholoģiskais process, iziet cauri šiem jautājumiem. Tomēr šoreiz visu iespaidoja viens konkrēts faktors.”

Hamiltons cer atgūt uzticību F1 sistēmai

Starpsezonā FIA veikusi izmeklēšanu saistībā ar Abū Dabī posma notikumiem, kā rezultātā no F1 sacīkšu direktora amata atbrīvots Maikls Masi. Viņa pienākumus šogad pildīs Eduardo Freitass un Nīls Vitihs, bet viņu padomnieks būs Herbijs Blašs. Šis speciālists daudzus gadus strādāja kā nu jau aizsaulē esošā Čārlija Vaitinga vietnieks.

“Šo čempionātu esmu mīlējis visu savu dzīvi, bet pienāca brīdis, kad nedaudz zaudēju ticību šai sistēmai,” neslēpj Hamiltons. “Tomēr esmu apņēmīgs cilvēks. Tāpēc, lai arī ir brīži, kas varētu noteikt manu karjeru, es atsakos pieļaut, ka tas notiktu. Tāpēc tagad koncentrējos uz to, lai es būtu iespējami labāks pilots un atgrieztos vēl spēcīgāks.”

Hamiltons atzīst, ka būs vajadzīgs laiks, lai atkal spētu uzticēties FIA.

“Uzticība var tikt zaudēta vienā acumirklī, bet izveidot to var tikai ilgākā laika posmā,” neslēpj sportists. “Tas, kas tagad izdarīts [Masi nomaiņa], iespējams, ir pirmais solis, lai es šo uzticību atgūtu. Tomēr tas uzreiz nemaina visu, ir jāredz reāla rīcība, un tas prasīs zināmu laiku. Tomēr uz to visu es pārāk daudz šobrīd nekoncentrējos. Daru visu, lai būtu drošs, ka turpmāk būšu vēl spēcīgāks nekā jebkad iepriekš.”

Viens no pieredzējušākajiem F1 pilotiem

Lūisam Hamiltonam šī būs jau 16. sezona F1 pasaules čempionātā. Visā vēsturē viņš ar 288 startiem ir sestais pieredzējušākais pilots, bet starp aktīvajiem braucējiem atpaliek tikai no Fernando Alonso, kurš savā karjerā piedalījies 333 sacīkstēs.