Formula 1 testu otrās dienas pusdienlaika preseskonferencē pilotiem tika uzdots jautājus par karu starp Krieviju un Ukrainu. Sebastianam Fetelam jautājumā par Krievijas GP bija visstingrākais viedoklis.

Krievijas GP lielās balvas izcīņa ir plānota 25.septembrī un šodien, pēc Krievijas bruņotā uzbrukuma sākuma, Formula 1 vadība paziņoja, ka lems par šo jautājumu, tomēr pagaidām lēmums par posma atcelšanu nav pieņemts.

Tas radīja zināmu neizpratni žurnālistu vidū F1 paddokā Barselonā un tāpēc sekoja jautājumi arī pilotiem un komandu vadītājiem.

“Mans personīgais viedoklis ir tāds, ka es nevēlos braukt uz Krievijas GP un es nebraukšu,” kategorsks bija Sebastians Fetels. “Šorīt, redzot ziņas, es biju šokā. Man ir žēl tos nevainīgos cilvēkus, kas bezjēdzīgi iet bojā dēļ šī trakā tirāna.”

Tostarp vairāki citi aptaujāti piloti nestaidzās ar sava viedokļa paušanu un atrunājās, ka gaidīs FIA un Formula 1 vadības kopīgo lēmumu šajā jautājumā. Vienīgi Makss Verstapens atzina, ka “ja valsts ir kara stāvoklī, mums nav tiesību rīkot tur sacīkstes!”

Arī komandas vadītāju preses konferencē, kas sekoja vēlāk, daļa jautājumu bija par Krievijas agresiju un tās sekām uz Formulu 1. Interesanti, ka HAAS komandas vadītājs Ginters Šteinerts pēdējā brīdī atteica dalību preses konferencē, pametot trasi pirms testu dienas beigām. Nevar aizmirst, ka HAAS komandas titulsponsors ir kālija tirdzniecības uzņēmums Uralkali, kam ir nopietns Krievijas valdības atbalsts.