“MotoGP” pasaules čempionāta sezona startē šajās brīvdienās ar posmu Katarā. Sestdien tika aizvadīta kvalifikācija, kurā uzvaru izcīnīja “Pramac Ducati” komandas braucējs Horhe Martins.

2018. gada “Moto3” klases čempions Martins šogad aizvada otro sezonu “MotoGP” kategorijā. Jau pērn Dohas posmā viņš pārsteidza ar uzvaru kvalifikācijā, tobrīd aizvadot vien savas otrās sacensības karaliskajā klasē. Pēc tam sacensībās viņš finišēja trešais. Vēlāk Štīrijas GP spānis arī guva savu pirmo un līdz šim vienīgo uzvaru, bet kopumā debijas sezonā uz pjedestāla kāpa četras reizes.

Martins kvalifikācijā par 0.147 sekundēm pārspēja “Gresini Ducati” vienības braucēju Eneu Bastianīni. Savukārt trešais ātrākais bija “Honda” pārstāvis Markss Markess, kuru pēdējos gados nomocījušas veselības likstas.

Pirms gaidāmajām sacensībām “Ducati” rūpnīcas komanda paziņoja, ka Frančesko Baņaija un Džeks Millers tomēr neizmantos 2022. gada specifikācijas motorus, kamēr Martina rīcībā ir šis jaunais motors. Millers sasniedza ceturto ātrāko apļa laiku, kamēr iepriekšējās sezonas vicečempions Baņaija bija devītais ātrākais.

Pašreizējais “MotoGP” čempions Frabio Kvartararo jauno sezonu sācis pieticīgi, un pirmās sacīkstes uzsāks no 11. pozīcijas. Otrs “Yamaha” rūpnīcas sportists Franko Morbidelli ierindojās 12. vietā.

Pagājušajā gadā Katarā notika pirmie divi sezonas posmi. Kataras GP toreiz pirmais startēja Baņaija, bet uzvarēja Maveriks Vinjaless, kurš tobrīd vēl pārstāvēja “Yamaha” nometni, bet vēlāk pārgāja uz “Aprilia”. Dohas GP pērn visiem priekšā startēja Martins, bet uzvaru guva Kvartararo.

Gaidāmās Kataras “Grand Prix” izcīņas sākums paredzēts svētdien plkst. 17:00 pēc Latvijas laika.

Q2 rezultāti:

Q1 rezultāti: