“Mercedes” komanda uz testiem Bahreinā ieradās ar ievērojami pārveidotu W13 modeļa versiju, taču pirmajā dienā atklājās, ka tam ir dažādas problēmas, kas vēl jāatrisina. “McLaren” vienība tikmēr saskārās ar bremžu pārkaršanu, kas krietni iekavējušas plānotos darbus. Arī “Ferrari” pēc pirmās dienas ir par ko pasūdzēties, lai arī lielu problēmu nebija.

“Mercedes” grūtības ar mašīnas balansējumu

“Mercedes” jaunā mašīna testos Bahreinā bija redzama ar savādāku formulas sānu daļas risinājumu, un trasē strādāja abi vienības piloti. Lūiss Hamiltons pie darba tika likts rīta sesijā, dodoties trasē ar aerodinamikas datu mērierīcēm, kamēr Džordžs Rasels pēcpusdienā koncentrējās uz spēkrata balansējuma un vadāmības uzlabošanu. Rezultātu ziņā ātrākais no viņiem bija Rasels, kurš ar C3 riepām bija divas sekundes lēnāks par dienas ātrāko braucēju Pjēru Gazlī no “AlphaTauri”, bet Hamiltona labākais laiks bija vēl par 0.4 sekundēm lēnāks.

“Salīdzinot ar testiem Barselonā, šeit bija grūtības ar mašīnas balansējumu,” sacīja “Mercedes” trases inženierijas direktors Endrjū Šovlins. “Šķiet, ka dienas laikā izdevās panākt progresu, bet te vienmēr ir grūti izvērtēt tādas lietas, jo dienas otrajā pusē temperatūra krītas un tas rada apstākļus, kad viss paveiktais izskatās labāks. Vēl ir daudz darāmā saistībā ar mūsu uzlabojumu pārbaudi, turpmākajās dienās turpināsim datu vākšanu, tāpēc tagad ir pāragri spriest, vai viss darbojas kā paredzēts. Noteikti vēl varam uzlabot balansējumu starp lēnajiem un ātrajiem līkumiem, tāpat pašlaik vērojama paaugstināta riepu uzkaršana. Līdz ar to nākamajās dienās būsim aizņemti ar daudz ko. Šobrīd ļoti strauji apgūstam jauno mašīnu un riepas, analizējam esošo informāciju un ceram, ka otrajā testu dienā spersim soli uz priekšu.”

“McLaren” programmu aizkavē bremžu pārkaršana

“McLaren” nometnē karstajos apstākļos bija problēmas ar MCL36 modeļa bremzēm, kas komandai liedza veikt ieplānotos garo distanču braucienus. Tāpat arī Daniels Rikjardo nejutās labi, kā rezultātā pēdējā brīdī tika nomainīts ar Lando Norisu. Sportists veica tikai 50 apļus, vien par trim vairāk nekā “Haas” vienība, kas trasē izbrauca tikai pēcpusdienā, un uzstādīja piekto ātrāko rezultātu, sekundi atpaliekot no Gazlī.

“Kopumā šī nebija tāda diena, kādu vēlējāmies,” atzina Noriss. “Visu dienu bija jāstrādā man, jo Daniels nejutās vesels. Tikmēr ar mašīnu bija dažas ķibeles, kas prasīja ilgu laiku, lai tās saprastu, līdz ar to nevarējām veikt tik daudz apļus kā bijām gribējuši, kas ir sarūgtinoši, jo šeit ir savādāk nekā Barselonas trasē, tāpēc bijām gribējuši izmēģināt un saprast iespējami vairāk lietu. Gribējām arī redzēt, kā mašīna uzvedas šajā krietni nelīdzenākajā trasē, kas līdz zināmam līmenim izdevās. Nevarējām veikt tikai garos braucienus. Vairumu no darbiem paveicām, bet bija lietas, kas mūs piebremzēja. Vairāk nevarējām izdarīt dēļ bremžu uzkaršanas, un nākamajās dienās šo problēmu ceram atrisināt. Tas nebūs viegli, bet skatīsimies, ko varam darīt.”

“Ferrari” testu diena bez lielām problēmām

Karloss Sainss no “Ferrari” komandas bija viens no daudziem pilotiem, kuri sūdzējās par slikto saķeri uzkarsušajā Sakiras trasē. Viņš atzina, ka F1-75 modelis līkumos vadījies grūtāk nekā Barselonā, izskaidrojot to tieši ar augsto temperatūru. Piektdien solās būt vēl karstāks, līdz pat +32 grādiem.

“Līkumos mašīna ir savādāka nekā pagājušajā gadā, bet ir sajūta, ka progresējam un ar katru nākamo apli zinām, ko darīt labāk,” stāsta Sainss, kurš bija otrais ātrākais pirmajā testu dienā. “Citādi šī bija vēl viena laba diena, kurā turpinājām Barselonā iesākto. Nesanāca aizvadīt pēdējos braucienus ar C3 riepām, bet kopumā sanāca izmēģināt divas vai trīs lietas, kas mums bija ļoti svarīgas. Diena kopumā bija laba un bez problēmām. Mehāniķiem strādāt šādā karstumā ir grūti, tāpēc gribu pateikties viņiem par ieguldījumu. Cerams, ka arī atlikušās testu dienas būs produktīvas.”