Vienam no pieredzējušākajiem F1 braucējiem Danielam Rikjardo nav dota iespēja piedalīties otrajā testu ciklā Bahreinā, jo austrālietis inficējies ar Covid-19.

Pirmās ziņas par veselības pasliktināšanos tika publicētas ceturtdien, kad Rikjardo nepiedalījās pirmssezonas testos, situācija nemainījās arī dienu vēlāk, kad notika arī kopīgā fotosesija. Taču tobrīd Rikjardo vēl nebija konstatēts Covid-19 vīruss. Ņemot vērā, ka simptomi sākās vēl pirms pāris dienām, komanda ir optimisma pilna, ka Rikjardo būs atpakaļ ierindā uz sezonas pirmo posmu, kas risināsies jau nākamnedēļ.

Līdz ar to Rikjardo turpina ievērot visus izolēšanās pienākumus, kas Bahreinā jāveic pozitīva Covid-19 testa gadījumā. Izolācijas laiks beigsies pirms Bahreinas Grand Prix, tomēr mēdz būt gadījumi, kad vīrusa klātbūtne organismā novērojama ilgāku laiku.

Pats Rikjardo paziņojumā sociālajos tīklos saglabā optimismu, norādot, ka labāk saslimt šonedēļ, nevis nākamajā nedēļā. Tāpat Rikjardo pajokojis, ka viņam tagad nāksies uzsaukt “McLaren” puišiem pāris aliņus un pienu Lando Norisam par smago darbu, ko viņiem tagad jāpaveic bez Rikjardo klātbūtnes.

Ja Daniels Rikjardo tomēr nebūs spējīgs piedalīties sezonas atklāšanas sacīkstēs, viņš kļūs par ceturto braucēju pēc Serhio Peresa, Lensa Strola un Luisa Hamiltona, kurš izlaidis sacīkstes Covid-19 dēļ.

Šādā gadījumā “McLaren” nāksies izmantot rezerves braucēju. Komandai ir īpašs sadarbības līgums ar “Mercedes”, kas paredz dalīšanos ar rezerves braucējiem. Pirmie rindā uz Rikjardo vietu ir Formula 2 un Formula E čempions Niks de Vrīss, kā arī Stofels Vandurns, kuram jau ir pieredze “McLaren” komandas sastāvā.