Kamēr kvalifikācijas uzvarētājs Serhio Peress zaudēja līderpozīciju, neveiksmīgā brīdī izvēloties veikt pitstopu, Makss Verstapens aizraujošā duelī dažus apļus pirms finiša apdzina Šarlu Leklēru, kļūstot par Saūda Arābijas “Grand Prix” uzvarētāju.

Vēl pirms starta izstāšanos piedzīvoja Juki Cunoda. Sportists bija ceļā uz starta laukumu, kad viņa “AlphaTauri” mašīna trasē apstājās. Sacīkstēs nestartēja “Haas” pilots Miks Šūmahers, kurš sestdien kvalifikācijā bija piedzīvojis smagu avāriju.

Startā Peresam izdevās pārliecinoši nosargāt līderpozīciju no Leklēra, bet Verstapens, kurš startēja no ceturtās pozīcijas, pirmo līkumu laikā tika garām Karlosam Saincam. Pirmo apļu laikā līderis Peress iekrāja pāris sekunžu pārsvaru, ko saglabāja arī turpmāk, bet Džordžs Rasels cīņā par piekto vietu tikmēr bija apdzinis Estebanu Okonu. Pēc sīvas cīņas, arī Fernando Alonso pēc tam tika garām komandas biedram Okonam, taču francūzis nepadevās un vairākkārt mēģināja atgūt pozīciju, divreiz arī izbraucot ārpus trases.

Kā pirmais no līderiem 15. apļa beigās boksos iebrauca Peress, kurš pirms tam bija 1.6 sekundes priekšā tuvākajam sekotājam. Tas gan izrādījās neveiksmīgs lēmums, jo brīdi vēlāk avarēja Nikolass Latifī un trasē devās drošības mašīna. Kad pitstopus bija veikuši arī pārējie, Leklērs bija sacensību vadībā, bet uz otro pozīciju bija pacēlies Verstapens, kamēr Peress par mata tiesu noturējās priekšā Saincam.

Restartā Leklērs noturēja vadību pār Verstapenu, kamēr Saincs drīz vien apdzina Peresu, nobīdot sākotnējo līderi jau uz ceturto vietu. “Williams” pilota Latifī avārija un drošības mašīnas došanās trasē viesa arī citas korekcijas pirmajā desmitniekā. Rasels gan saglabāja stabilu piekto pozīciju, bet uz augšu bija pacēlušies Kevins Magnusens un Lūiss Hamiltons, kurš vēl nebija veicis riepu maiņu. Alonso bija atkritis uz astoto vietu. Pēc sacensību atsākšanās Hamiltons tika garām Magnusenam, kurš pirmajā divkaujā gan savu vietu atguva, bet otrajā reizē piekāpās.

Turpmākajos apļos Leklērs saglabāja nelielu, bet drošu pārsvaru pār Verstapenu. 36. aplī mašīnas jauda pazuda Alonso un nācās izstāties. Vēl pēc brīža trasē apstājās Daniels Rikjardo, kurš bija pacēlies uz desmito pozīciju, bet tajā pašā brīdī boksos bija iebraucis un izstājās arī Valteri Botass. Trasē tika nozīmēts virtuālās drošības mašīnas periods un Magnusens vienīgais iebrauca boksos, pirms boksu celiņš tika uz laiku slēgts. Hamiltons vienīgais vēl nebija veicis riepu maiņu, bet drīz pēc tam varēja doties savā pitstopā.

42. aplī tika izkārti zaļie karogi un sacīkstes atsākās. Verstapens bija tieši aizmugurē Leklēram un lūkoja pēc iespējām apdzīt. “Red Bull” pilotam tas izdevās, bet “Ferrari” pārstāvis starta taisnē bija tieši aizmugurē un līderpozīciju atguva. 43. aplī Verstapens atkal mēģināja apdzīt, bremzējot nobloķēja riteņus, un pozīciju izkārtojums palika iepriekšējais. Uzreiz pēc tam Leklērs ieguva nelielu pārsvaru.

46. aplī Verstapens atkal bija panācis Leklēru, un, sākoties 47. aplim, starta taisnē nokļuva priekšā. Pēdējos apļos pirmajā sektorā bija dzeltenie karogi, jo pēc sadursmes ar Lānsu Strolu izstājās Alekss Albons. Leklērs finiša taisnē bija pussekundi aizmugurē, taču atzina Verstapena pārākumu. Saincs jau bija krietni atpalicis un aizbrauca pretī finišam stabilā trešajā vietā, kamēr Peress beigās palika ceturtais.

Vientuļā piektajā vietā finišēja Rasels. Okons īsi pirms finiša pieveica Lando Norisu, sasniedzot sesto vietu, bet pirmo desmitnieku noslēdza Pjērs Gazlī, Magnusens un Hamiltons.

F1 pasaules čempionāts turpināsies pēc divām nedēļām, kad 10. aprīlī sacensības tiks aizvadītas Austrālijā.

Rezultāti:

Vieta Pilots Mašīna Rezultāts
1. Makss Verstapens Red Bull-RBP 50 apļi
2. Šarls Leklērs Ferrari +0.549
3. Karloss Saincs Ferrari +8.097
4. Serhio Peress Red Bull-RBP +10.800
5. Džordžs Rasels Mercedes +32.732
6. Estebans Okons Alpine-Renault +56.017
7. Lando Noriss McLaren-Mercedes +56.124
8. Pjērs Gaslī AlphaTauri-RBP +1:02.946
9. Kevins Magnusens Haas-Ferrari +1:04.308
10. Luiss Hamiltons Mercedes +1:13.948
11. Guanju Žou Alfa Romeo-Ferrari +1:22.215
12. Niko Hilkenbergs Aston Martin-Mercedes +1:31.742
13. Lānss Strols Aston Martin-Mercedes +1 aplis
Alekss Albons Williams-Mercedes Izstājās
Valteri Botass Alfa Romeo-Ferrari Izstājās
Fernando Alonso Alpine-Renault Izstājās
Daniels Rikjardo McLaren-Mercedes Izstājās
Nikolass Latifī Williams-Mercedes Izstājās
Juki Cunoda AlphaTauri-RBP Nestartēja
Miks Šūmahers Haas-Ferrari Nestartēja


Kopvērtējums:

Vieta Pilots Punkti
1. Šarls Leklērs 45
2. Karloss Saincs 33
3. Makss Verstapens 25
4. Džordžs Rasels 22
5. Luiss Hamiltons 16
6. Estebans Okons 14
7. Serhio Peress 12
8. Kevins Magnusens 12
9. Valteri Botass 8
10. Lando Noriss 6
11. Juki Cunoda 4
12. Pjērs Gazlī 4
13. Fernando Alonso 2
14. Guanju Žou 1
Vieta Konstruktors Punkti
1. Ferrari 78
2. Mercedes 38
3. Red Bull-RBP 37
4. Alpine-Renault 16
5. Haas-Ferrari 12
6. Alfa Romeo-Ferrari 9
7. AlphaTauri-RBP 8
8. McLaren-Mercedes 6
9. Aston Martin-Mercedes 0
10. Williams-Mercedes 0