Miks Šūmahers atzinis, ka vējš varēja būt viens no faktoriem, kāpēc notika smagā avārija Saūda Arābijas F1 trasē. Tāpat sportists atzinīgi novērtējis drošības uzlabojumus, kas viņam palīdzēja no negadījuma izkļūt cauri sveikā.

Šūmahera avārija kvalifikācijas otrajā kārtā bija viens no “Formula 1” sacīkšu nedēļas nogales apspriestākajiem notikumiem Džidas trasē. “Haas” pilota mašīnai, kas tobrīd brauca ar aptuveni 270 km/h lielu ātrumu, izslīdēja aizmugure un tā nekontrolējama ietriecās sienā. Komandas boss Ginters Šteiners atzina, ka spēkrata remonts varētu izmaksāt no pusmiljona līdz miljonam eiro.

Ņemot vērā, ka lielisku sniegumu sezonas sākumā nodemonstrējis Kevins Magnusens, kurš atgriezies čempionātā pēc gada pārtraukuma, Šūmahera veikums tiek vērtēts arī uz komandas biedra fona. Tomēr Šūmahers neatzīst, ka pārlieku lielais psiholoģiskais spiediens uz viņu bijis iemesls avārijai.

“Nē,” saka Šūmahers. “Es domāju, ja tu gribi iekļūt trešajā kvalifikācijas kārtā, bet atrodies uz izkrišanas robežas, ir jāspiež gāze grīdā. Tieši to es darīju. Dienas laikā vējš bija mainīgs, un varbūt arī tam bija sava loma avārijā.”

Arī zemākās formulu kategorijās Šūmahers ir piedzīvojis pamatīgas avārijas. Jautāts par to, vai šis bija viņa līdz šim smagākais negadījums karjerā, vācietis atzina, ka lielākā atšķirība F1 čempionātā ir milzīgais ātrums, kā arī atzinīgi novērtēja uz šo sezonu ieviestos drošības uzlabojumus.

“Ātrums šeit ir pavisam savādāks,” saka Šūmahers. “Par laimi, pie šāda ātruma mašīnas ir drošas. Manuprāt, ja salīdzina ar pagājušo gadu, drošība ir uzlabota par 300 procentiem. Uzlabojumu apmērs ir milzīgs. Tiklīdz man izslīdēja aizmugure, es zināju, kas notiks, un varēju tam sagatavoties.”