Šarls Leklērs atzīst, ka viņam nebūs izredžu sacensties pret Maksu Verstapenu, ja svētdien gaidāmajā F1 posmā “Ferrari” mašīnai atkal būs problēmas ar riepu nolietošanos. Tikmēr “Red Bull” komanda izskaidrojusi, kas izraisīja Vestapena problēmas kvalifikācijas pēdējā aplī.

Leklēru satrauc riepas

“Ferrari” braucējs Leklērs trešajā kvalifikācijas daļā Barselonas trasē saslīdēja, bet otrajā mēģinājumā izcīnīja pole position.

“Šī bija ļoti, ļoti grūta kvalifikācija, sevišķi trešā kārta, jo pieļāvu kļūdu pirmajā lidojošajā aplī,” stāsta Leklērs. “Līdz ar to man bija palicis tikai viens mēģinājums, bet tas padevās ārkārtīgi labs. Bija gan viens bīstams moments, bet aplis izdevās. Arī mašīna bija lieliska, esmu priecīgs.”

Barselona zināma kā trase, kurā apdzīt nav viegli, tāpēc pole position šeit dod vēl lielākas priekšrocības, kā daudzās citās trasēs. Tomēr “Ferrari” mašīnām pēdējā laikā novērojamas problēmas ar pastiprinātu riepu nodilumu, un vēl piektdien Leklērs šaubījās, vai sacīkšu režīmā komanda spēs sacensties par uzvaru. Tagad noskaņojums ir labāks.

“Jau pēdējos divos posmos mums, salīdzinājumā ar “Red Bull”, ir grūtības ar riepām,” skaidro Leklērs. “Makss startēs man blakus, un, ja man neizdosies tikt galā ar riepām, mēs uzvaru zaudēsim. Trešajā treniņā veicām garo distanču simulācijas, un viss izskatījās labāk nekā piektdien. Diemžēl mums nebija nekāda atskaites punkta, jo bijām vienīgie, kas tās veica. Bet šķiet, ka esam kaut ko atraduši. Vai ar to pietiks, lai stātos pretī Maksam un Serhio, es nezinu. Bet sajūta bija, ka ir kļuvis labāk.”

Verstapenam problēmas ar DRS

Verstapens bija līderis pēc pirmajiem veiktajiem apļiem, bet otrajā mēģinājumā pa radio ziņoja, ka sākusi trūkt jauda. Vēlāk “Red Bull” vadītājs Kristians Horners skaidroja, ka bijusi ķibele ar DRS sistēmu.

“Problēma nebija ar jaudu, bet gan DRS, kas neatvērās,” sacīja Horners. “Mums jānoskaidro, kas to izraisīja, jo pēc tam antispārns atkal atvērās, kad viņš brauca atpakaļ uz boksiem.”

Verstapens, kurš startēs no otrās pozīcijas, piebilst: “Skatoties uz šo nedēļas nogali kopumā, tas, ka esmu pirmajā starta rindā, ir labs sasniegums, bet, protams, gribēju veikt šo pēdējo apli. Pēdējās dažās sacīkstēs izskatījāmies labi, ja runājam par riepām. Svētdien būs ļoti karsts laiks, un šajā trasē būs grūti apdzīt, bet tad jau redzēsim. Cerams, ka mūsu mašīna atkal būs saudzīgāka pret riepām, bet pašlaik par to ir grūti spriest.”

Kvalifikācijas oficiālais video apskats >>