Pirmajā starta rindā Kanādas GP stāvēs Maksa Verstapena un Fernando Alonso formulas. Abi čempioni dominēja visās trīs kārtās lietainajā kvalifikācijā Monreālā.

Lai gan pāris stundas iepriekš notikušajos treniņos trase mazliet žuva, kvalifikācijā jau atkal nācās izmantot ekstrēmi slapjā laika riepas, pie tam mašīnu radītās šļakatas apgrūtināja redzamību braucējiem.

Lai gan Šarlam Leklēram dzinēja maiņas dēļ jāstartē no beigām, viņš pilnvērtīgi piedalījās kvalifikācijā, sasniedzot ceturto ātrako apļa laiku aiz Verstapena, Alonso un Sainca. Kamēr viens “Red Bull” braucējs bija ātrākais Q1, otram tik labi neklājās. Serhio Peress tikai ar 13. labāko rezultātu spēja sasniegt otro kārtu.

Ja Alonso izdevās noturēt trešajos treniņos uzņemto tempu, tad viņa tuvakajiem sāncenšiem tas nebija pa spēkam. Gazlī un Fetels palika aiz svītras, kamēr abi mājnieki Strols un Latifi spēja pieveikt vienīģi Juki Cunodu, kurš sesiju noslēdza priekšlaicīgi. Līdzīgi kā Leklēram, arī Cunodam dzinēja maiņa nozīmē startu no pēdējās rindas.

Otrajā kārtā puse braucēju devās trasē ar pārejas laika riepām, jo lietus bija mitējies. Pāreja uz soli sausākam laikam paredzētām riepām izrādījās problemātiska vairākiem braucējiem. Vispirms avāriju frontāli drošības bajerā ieskrēja Alekss Albons, taču viņam izdevās atgriezties trasē, minimāli apskādējot priekšējo antispārnu. Brīdi vēlāk Serhio Peress nebija tik veiksmīgs, kā rezultātā trasē tika izkārti sarkanie karogi. Kvalifikācija meksikānim noslēdzās priekšlaicīgi.

Sesijai atsākoties uz ideālās trajektorijas sāka veidoties sausa līnija, kas palīdzēja rezultātiem uzlaboties ik minūti. Q2 izskaņā rezultātu galvgalī bija atrodami tie paši braucēji, kas Q1 – Verstapens un Alonso.

Ātruma izteiksmē nācās atsijāt tikai divus braucējus, jo Leklērs tā arī trasē nedevās, bet Lando Norisu piemeklēja dzinēja defekts. Kopā ar iepriekš avarējušo Peresu viņi iekārtojās no 13. līdz 15. vietai, bet aiz labāko desmitnieka palika arī Valteri Botass un Alekss Albons.

Vadošo komandu braucēju neveiksmju dēļ vienīgās trīs komandas ar diviem braucējiem Q3 bija “Mercedes”, “Alpine” un “Haas”, turklāt šoreiz labāko desmitniekā tika arī vienīgais debitants Guanju Žou, sasniedzot savu karjeras labāko rezultātu F1 kvalifikācijās.

Pirmajā mēģinājumā Verstapens bija sekundi ātrāks par visiem, kamēr Saincs tikai par nieka tiesu pieveica Alonso. Arī nākamais aplis konkurentiem neizdevās ātrāks par Verstapena sasniegto, lai gan Šūmahers pakāpās uz ceturto vietu.

Pēdējiem mēģinājumiem Rasels izvēlējās sausā laika mīkstāko riepu sastāvu, tomēr pietrūka saķeres, lai izbrauktu pirmo pagriezienu sēriju, kur bija sakrājies visvairāk ūdens. Rasels arī apskādēja formulu.

Karloss Saincs veica divus labus sektorus, tomēr pēdējā līkumā viņam nācās savaldīt mašīnu un sapnis var pole positon netika realizēts. Fernando Alonso ar vēl vienu izcilu apli pakāpās uz otro vietu un Kanādā startēs no pirmās rindas. Aiz Sainca palika Hamiltons, abi “Haas” braucēji un Okons. Džordžs Rasels pēc neveiksmīgā riska spēja saglabāt pozīciju priekšā Rikjardo un Žou.

Kanādas Grand Prix starts pl. 21:00 svētdien gaidāms sausos un siltākos apstākļos kā kvalifikācijā.

Kanādas Grand Prix – kvalifikācijas rezultāti