Kristians Horners apstiprinājis, ka “Red Bull” komandas plānos neietilpst RB18 modeļa būtiska uzlabošana tuvākajos mēnešos. Tikmēr Šarls Leklērs pievienojies Maksa Verstapena viedoklim, ka sezonas vidū nevajadzētu veikt izmaiņas tehniskajos noteikumos, lai tādā veidā novērstu mašīnu kratīšanos.

Četri posmi bez būtiskiem uzlabojumiem

Vasaras pārtraukums, kas ilgs gandrīz mēnesi, kā ierasts, gaidāms augustā, bet līdz tam vēl F1 čempionātā jāaizvada četri posmi, kas notiks Lielbritānijā, Austrijā, Francijā un Ungārijā. Lai gan “Red Bull” mašīna uzlabojumus saņems jau uz nākamo posmu, tie nebūs lieli, tāpat arī uz trim sekojošajām sacīkstēm neko grandiozu čempionāta līdervienība nav ieplānojusi.

“Es neteiktu, ka plānojam kaut ko lielu,” jautāts par to, kādu uzlabojumi gaidāmi tuvākajos posmos, portālam “racingnews365.com” apstiprina Horners. “Tā drīzāk būs ļoti pieticīga evolūcija, un tiks mainītas komponentes, kurām beidzas kalpošanas mūžs. Tas ir ļoti atšķirīgs uzlabojumu veids, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem.”

Horneru satrauc inflācija

Horners joprojām ir satraukts par to, ka spēkā ir tēriņu ierobežojumi, bet inflācija pasaulē krietni augusi. Tas neizbēgami atsaucas arī uz F1 komandu izmaksām un sezonas izskaņā var nākties šos ierobežojumus pārkāpt.

“Zinu, ka FIA un “Liberty Media” par to kopīgi spriež, jo neviens nebija gaidījis šāda mēroga inflāciju,” atzīst Horners. “Iespējams, esmu viens no skaļākajiem, kurš par to runā, bet mūsu komandā problēmas nav vislielākās. “Mercedes” algo vairāk darbiniekus, un viņiem ir lielākas algas nekā pie mums. “Ferrari” ir vēl viena komanda ar ļoti augstām izmaksām. Bet, ja pat tās komandas, kas spieda uz budžeta ierobežojumu ieviešanu, tagad saka, ka varētu nākties pārkāpt tēriņu griestus, tas parāda, ka mašīnu attīstīšana nav lielākais izmaksu veicinātājs.”

Verstapens un Leklērs ir pret noteikumu maiņu

Vēl viens jautājums, ko šobrīd rūpīgi pēta FIA, ir iespējamā izmaiņu veikšana tehniskajos noteikumos, lai novērstu mašīnu kratīšanās problēmu. Dažas komandas ar to veiksmīgi tikušas galā, citas ne tik sekmīgi. Kamēr “Mercedes” cenšas panākt, lai šādas izmaiņas notiktu, “Red Bull” ir kategoriski pret.

“Tas ir sarūgtinoši, ka sezonas vidū gatavojas mainīt noteikumus,” uzskata čempionāta līderis Makss Verstapens. “Nav pat runa par to, ka tas sāpīgāk vai ne tik sāpīgi ietekmēs tieši mūs. Runa ir par to, ka tām nevajadzētu būt komandām, kas par to sūdzas, un tad pēkšņi tiek pieņemts lēmums mainīt noteikumus. Ja tu nespēj pienācīgi attīstīt mašīnu, tā ir tava, nevis noteikumu vaina. Tas vienkārši nav pareizi.”

“Ferrari” pilots Šarls Leklērs pievienojies šim viedoklim: “Es saprotu Džordža Rasela skatījumu uz to, jo, kad redzi, kā no mašīnas Baku trasē izkāpa Luiss Hamiltons, tas neizskatījās labi. Es pats varu sajust, kā viņam sāpēja, un tas nav pieņemams. No otras puses, nevaram nenovērtēt to, cik milzīgu darbu mūsu komanda ir ieguldījusi pēdējos mēnešos, lai novērstu šo problēmu. Kopš laika, kad pirmo reizi testējām šo mašīnu, tā bijusi mūsu prioritāte. Esam pie tā ļoti smagi strādājuši un panākuši uzlabojumus. Tagad viss smagais darbs nokļūs miskastē, jo vienai komandai ir lielākas grūtības nekā citām. Tieši tā tas izskatās. Es saprotu, ka situācija “Mercedes” komandā ir slikta, bet tāpat es domāju, ka tam ir citi risinājumi.”