Austrālijas “MotoGP” posmā, kas šorīt norisinājās Filipailendas trasē, pirmo uzvaru sezonā izcīnīja “Suzuki” komandas braucējs Alekss Rinss. Tikmēr Frančesko Bagnaia kļuvis par jauno līderi kopvērtējumā, kamēr Fabio Kvartararo piedzīvoja kritienu un palika bez punktiem.

Vasaras sākumā “Suzuki” pavēstīja, ka pēc šīs sezonas aizies no “MotoGP”, un Rinsa sasniegums Austrālijā ir vienības pirmā uzvara šosezon. Pašam Rinsam tas ir ceturtais panākums šajā klasē, bet pirmais kopš 2020. gada. Šogad viņš kļuvis jau par septīto braucēju, kurš guvis vismaz vienu uzvaru.

Rinss startēja no desmitās pozīcijas, taču prata aizcīnīties līdz vadībai. Pēdējā aplī viņam bija spraiga cīņa ar titulēto Marku Markesu, taču “Honda” braucēju izdevās atstāt aizmugurē. Markess palika otrais un simto reizi karjerā kāpa uz pjedestāla.

Tikmēr aizraujoši notikumi risinājās cīņā par titulu. Fabio Kvartararo startēja piektais, bet jau sacensību sākumā kļūdījās un atkrita uz 22. pozīciju. Viņam izdevās atgriezties punktos, taču, mēģinot atgūt zaudēto, tika piedzīvots kritiens. Jau trešo reizi pēdējo četru posmu laikā “Yamaha” pārstāvis palika bez punktiem.

To prata izmantot Bagnaia, kurš startēja ceturtais, finišēja trešais un tagad kļuvis par jauno līderi čempionāta kopvērtējumā. Pirms noslēdzošajiem diviem posmiem “Ducati” braucējs ir 14 punktus priekšā Kvartararo. Aleišs Espargaro Filipailendā ierindojās devītajā vietā un tagad ir 27 punktus aiz līdera.

Džeks Millers piedzīvoja kritienu pēc sadursmes ar Aleksu Markesu.

Nākamais “MotoGP” posms 23. oktobrī norisināsies Malaizijā.

Austrālijas GP rezultāti:

“MotoGP” kopvērtējums: