Kļuvis zināms, ka “Formula 1” čempionāta paspārnē jau nākamajā gadā varētu norisināties sacīkšu seriāls, kas domāts sievietēm. Tajā startēs jaunās un talantīgās autosportistes.

Pēdējos gados jau norisinājās “W Series” čempionāts, kas finansiālu apsvērumu dēļ šo sezonu noslēdza priekšlaicīgi. Nav zināms, vai nākamgad tas turpinās pastāvēšanu, bet jaunais projekts, pēc neoficiālas informācijas, nebūs tam tiešais konkurents.

Pirms kāda laika Stefano Domenikali izteicās, ka sieviešu kārtas autosportistēm nav lielu izredžu aizkļūt līdz startēšanai “Formulā 1”.

“Runājot reālistiski, es neredzu iespēju, ka tuvāko piecu gadu laikā kāda meitene varētu šeit startēt,” pauda F1 čempionāta boss un par šādu viedokli tika plaši kritizēts.

Savukārt šonedēļ, pēc ierašanās uz sacensībām Amerikā, nožēlu par “W Series” nedienām izteica Luiss Hamiltons.

“Nav pat noteikta ceļa, pa kuru ejot, šīs jaunās, apbrīnojamās sievietes varētu nokļūt “Formulā 1″, un tad vēl ir cilvēki, kas saka, ka mēs nekad atkal šeit  vairs neredzēsim nevienu sievieti,” sacīja “Mercedes” pilots. “Tas nav labs vēstījums.”

Cik zināms, kompānija “Red Bull” apsvēra kļūšanu par “W Series” glābēju, taču sadarbības līgums tā arī netika parakstīts.

Tajā pašā laikā šobrīd tapšanas stadijā ir jaunais sievietēm paredzētais čempionāts, kuru gan vēl jāapstiprina Starptautiskajai Automobiļu federācijai (FIA).

Noprotams, ka jaunajā sieviešu čempionātā tiks izmantotas F4 klases sacīkšu mašīnas, bet čempionātu pārraudzīs tā pati organizācija, kas šobrīd rūpējas par “Formula 2” un “Formula 3” seriāliem. Atšķirībā no “W Series”, kas paredzēts jebkurām dāmām, šajā čempionātā startēs jaunās un talantīgās braucējas, kurām ir 16 gadi vai nedaudz vairāk. Paredzams, ka uz starta būs 12-15 mašīnas, bet tās pieteiks jau esošās F1/F2/F3 komandas.