Spānijas rallija otrajā dienā savu pārsvaru palielināja titulētais Sebastiens Ožjē no Toyota. Otrajā vietā Hyundai sportists Tjērī Noivils, bet pjedestālu noslēdz jaunais čempions Kalle Rovanpera no Toyota.

Spānijas WRC pirmajā dienā pēc vairākām līderu maiņām sevi pirmajai uzvarai šosezon pieteica astoņkārtējais pasaules čempions Sebastiens Ožjē. Francūzim, kurš pērn noslēdza savu pilna laika karjeru, ir bijusi samērā neveiksmīga sezona, tomēr šonedēļ Ožjē ir apņēmības pilns pierādīt, ka jaunieceltais čempions Kalle Rovanpera ir pārspējams.

Sestdienu ar ātrāko laiku iesāka Tjērī Noivils. Taču Ožjē atpalika vien 0,9 no beļģa un palielināja savu 4,8 sekunžu pārsvaru pār Rovanperu. Ožjē darbu turpināja ar uzvaru dienas otrajā ātrumposmā. Tikmēr no rīta septītajā vietā esošais Kreigs Brīns līdz 1,8 sekundēm bija noķēris Elvinu Evansu, kamēr nākamajā ātrumposmā Evanss līdz 3 sekundēm noķēra Dani Sordo. Māju cerībai Sordo šis ir pirmais asfalta rallijs ar Rally 1 spēkratu un spānis neslēpa savu sašutumu par savu sniegumu. Cilpas pēdējā trešajā ātrumposmā Gass Grīnsmits ieskrēja barjerā un pēc avārijas nobloķēja ceļu. Ātrumposms tika apturēts un netika atsākts. Pārējiem braucējiem tika piešķirts Pjēra Luī Lubē laiks, kurš vienīgais no rūpnīcu braucējiem tika līdz finišam.

Dani Sordo
Dani Sordo ir māju favorīts Spānijas WRC rallijā

Līdz servisa parkam Ožjē pārsvars bija 9,7 sekundes. Francūzis arī otro cilpu uzsāka ar divām ātrumposmu uzvarām un turpināja palielināt pārsvaru. Tikmēr pēc regulējumu izmaiņām daudz labāk jutās Dani Sordo. Spāņu sportists sāka atkal palielināt savu pārsvaru pār Evansu, līdz cilpas trešajā ātrumposmā absolūti nodominēja laika tabulā. Sordo bija 5 sekundes ātrāks par Noivilu, taču savu tiešo konkurentu Evansu pārspēja par uzreiz 8,3 sekundēm. Salīdzinoši slikts laiks Rovanperam nozīmēja, ka Noivils čempionu noķēra līdz 0,4 sekundēm. Diena noslēdzās ar skatītāju posmu pilsētas ielās. Tajā dalītu ātrāko laiku uzrādīja abi Hyundai līderi Ots Tanaks un Tjērī Noivils. Līdz ar to Noivils izvirzījās otrajā vietā, apdzenot Rovanperu. Dienu ar 20,7 sekunžu pārsvaru noslēdza Ožjē.

WRC 2 klasē franču sportists Johans Rosels apsteidza Nikolaju Grjazinu un nokļuva otrajā pozīcijā. Tikmēr pārliecinošā pirmajā vietā ar 26,6 sekunžu pārsvaru joprojām noturējās soms Tēmu Suninens.

Spānijas WRC rezultāti
Rezultāti