Pēc Dītriha Matešica aiziešanas viņsaulē “Red Bull Racing” komandu gaida lielas pārmaiņas, paziņojis vienības padomnieks Helmuts Marko.

Matešics šo pasauli pameta pagājušajā mēnesī pēc ilgas cīņa ar smagu slimību. Raisījās bažas, kas pēc viņa nāves notiks ar abām “Red Bull” piederošajām F1 komandām, taču šaubas par to nākotni ir pagaisušas, ņemot vērā, cik veiksmīgs un ienesīgs bizness ir dalība pasaules čempionātā.

Tikmēr Helmuts Marko atzīst, ka kopumā uzņēmumā gaidāmas lielas izmaiņas, un tās skars arī “Red Bull” un “AlphaTauri” sacīkšu komandas.

“Pavisam noteikti būs lielas pārmaiņas,” intervijā “Auto Motor und Sport” sacīja Marko. “Līdz šim te valdīja autokrātija. Taču “Red Bull Racing” ir grupas spēcīgākais un efektīvākais mārketinga ierocis. Pagātnē esam strādājuši ļoti neatkarīgi – bijām vienīgie, kuriem nebija jāseko noteiktiem uzņēmuma noteikumiem. Šī autonomija pastāvēja ar Matešica piekrišanu. Tagad jau ir zināms, ka arī jaunā vadība grib turpināt “Formula 1″ aktivitātes, dodot tām relatīvi lielu neatkarību.”

“Red Bull” ir šī brīža vadošā komanda F1 čempionātā. Makss Verstapens jau otro sezonu pēc kārtas kronēts par čempionu, kamēr šogad tika sasniegts tituls arī Konstruktoru kausa vērtējumā.