“AlphaTauri” galvenais inženieris Džonatans Edols atzinis, ka komanda vēlas iegūt lielāku neatkarību, ražojot paši savas detaļas. Viņš izskaidrojis, kāpēc to pirkšana no čempionvienības “Red Bull” nedod priekšrocības.

F1 noteikumi paredz noteiktu detaļu klāstu, ko komandas drīkst iegādāties viena no otras. “AlphaTauri” tradicionāli to izmantojusi pilnībā, iegūstot jau gatavus risinājumus no “Red Bull”, kas allaž bijusi viena no čempionāta līderēm.

Budžeta griestu ieviešanas viens no mērķiem bija padarīt detaļu iegādi no malas finansiāli mazāk izdevīgu. Edols norāda, ka ir arī cits iemesls, kāpēc “AlphaTauri” gadījumā tas nav nemaz tik izdevīgi, kā pirmajā mirklī varētu domāt.

“Jebkura darba procesam “Red Bull” komandā ir pavisam citas iespējas,” intervijā vācu žurnālam “Auto Motor und Sport” paudis Edols. “Ātrums, ar kādu viņi izstrādā un ražo detaļas, ir vienkārši fenomenāls. Viņi var visu izlemt pēdējā minūtē, kas ir patiešām fantastiski. Tomēr komandām, kas iegādājas komponentes, patīk iepriekš precīzi zināt, ko tās pērk. Ir grūti kaut ko prognozēt, ja lēmumi tiek pieņemti pēdējā brīdī. Piemēram, mums patīk veidot aerodinamikas risinājumus, izejot no tā, kādas detaļas ir zem tās. Tomēr, ja pērkam tās no viņiem, informāciju par galīgajiem risinājumiem uzzinām ļoti vēlu. Tādā veidā tas var ietekmēt mūsu aerodinamiku, ja to esam veidojuši, pamantojoties uz citiem aprēķiniem.”

Nākamajā gadā “AlphaTauri” šajā ziņā plānojusi kļūt neatkarīgāka un ražot vairāk savas komponentes.

“Gada laikā esam uzkrājuši lielu pieredzi ar jaunajām mašīnām,” atzīst Edols. “Mēs zinām, kādos rāmjos tā darbojas labi. Tas nozīmē, ka attiecībā uz noteiktām komponentēm mums vairs nav jāspēj būt tik elastīgiem, kas savukārt ļauj ietaupīt uz svara rēķina. Ir lietas, ko tagad darām citādi, jo pazīstam šīs mašīnas, riepas un to, kā darbojas tehniskie noteikumi.”