Sausā trasē notikušā Sanpaulu GP sprinta sacīkste izvērsās aizraujošiem notikumiem bagāta. Par uzvarētāju kļuva Džordžs Rasels, kurš vairāku apļu garumā aizvadīja spraigu duelēšanos ar Maksu Verstapenu, līdz nokļuva viņam priekšā. Verstapens ar bojātu antispārnu finišēja tikai ceturtais, bet kvalifikācijas uzvarētājs Kevins Magnusens atkrita uz astoto vietu.

Atšķirībā no kvalifikācijas, šodien Interlagosas trasē spīdēja saule, kas solīja daudz mazāk aizraujošus notikumus, taču par intrigas trūkumu sūdzēties nevarēja. Gandrīz visi piloti bija izvēlējušies startēt ar mīkstā sastāva riepām, vienīgi Verstapens un Nikolā Latifi bija tikuši pie vidēji cietā sastāva riepām. Sacensībās bija jāveic 24 apļi un pitstopi nebija atļauti.

Sensacionālais kvalifikācijas uzvarētājs Magnusens startā pārliecinoši noturēja līderpozīciju, kamēr viņam aizmugurē cīņas bija krietni ciešākas. Verstapens noturēja otro vietu, tālāk sekoja Rasels.

“Alpine” piloti aizvadīja agresīvu cīņu par sesto vietu, Estebanam Okonam izspiežot no trases Fernando Alonso. Pēc tam Alonso mēģināja apdzīt pārinieku starta taisnē, bet notika neliela sadursme, kā dēļ divkārtējā F1 čempiona mašīnai tika sabojāts antispārns un nācās doties boksos. Par Okona manevriem Alonso pa radio pauda atklātu neapmierinātību. Galu galā sacensības abi noslēdza otrajā desmitniekā.

Rasels jau pirmajos apļos sāka apdraudēt Verstapenu, kurš trešā apļa pirmajā līkumā beidzot tomēr apdzina līdera Magnusena “Haas” formulu. Kamēr Rasels apli vēlāk pacēlās uz otro vietu, Verstapens bija paguvis izveidot sekundes pārsvaru. Tas kādu laiku ļāva nedaudz uzelpot, taču 12. aplī Rasels jau bija cieši klāt un sāka veidot uzbrukumus. Vairāku apļu garumā notika spraigs duelis abu sportistu starpā, līdz Rasels 15. aplī beidzot tika garām un pārņēma vadību.

Agresīvu cīņu devītajā aplī aizvadīja “Aston Martin” braucēji. Lenss Strols aizstāvējās no Sebastiana Fetela, daļēji izstumjot četrkārtējo pasaules čempionu zālienā. Pēc tam Fetels savu pārlieku ambiciozo komandas biedru apdzina, bet Strols saņēma desmit sekunžu sodu par izpildīto manevru.

Pa to laiku Karloss Saincs bija apdzinis Lando Norisu, pēc tam arī Magnusenu, bet vēl pēc kāda laika jau bija klāt arī Verstapenam. 19. apļa pirmajā līkumā “Ferrari” braucējs tika priekšā, bet šajā duelī Verstapens aizķēra konkurenta spēkratu un aizlauza antispārna sānu daļu. Drīz tā nolūza pavisam un “Red Bull” formula bija kļuvusi ievērojami lēnāka. Garām tika arī Luiss Hamiltons, finišējot trešajā vietā, aiz Sainca.

Lai gan Saincs finišēja otrais, viņam ir piecu starta vietu sods par dzinēja maiņu, kas nozīmē, ka svētdien gaidāmajā Sanpaulu “Grand Prix” izcīņā no pirmās rindas startēs “Mercedes” komandas piloti Rasels un Hamiltons. Otrajā rindā stāsies “Red Bull” braucēji Verstapens un Serhio Peress, bet trešajā – Šarls Leklērs un Lando Noriss.

Svētdien sacensību starts plkst. 20:00 pēc Latvijas laika.

Sanpaulu GP sprinta sacīkstes rezultāti: