Makss Verstapens pirms Sanpaulu GP finiša nepaklausīja komandas lūgumam palaist priekšā Serhio Peresu, raisot neizpratni daudzos. Jau pēc finiša divkārtējais F1 čempions sacīja, ka abi to ir izrunājuši. Tāpat Verstapens sola, ka sniegs palīdzīgu roku Peresam pēdējā posmā Abū Dabī, ja tas būs nepieciešams.

Pēdējā restartā Verstapens apdzina Peresu cīņā par sesto vietu un viņa uzdevums bija pārspēt arī tālāk priekšā braucošo Fernando Alonso. Tā kā Verstapenam tas neizdevās, bet Peress šobrīd kopvērtējumā aizvada svarīgu cīņu par otro vietu ar “Ferrari” pilotu Šarlu Leklēru, jau kronētajam 2022. gada čempionam komanda lūdza palaist pārinieku priekšā. To viņš neizdarīja.

Pēc finiša šķērsošanas Verstapena inženieris pa radio vaicāja sportistam, kas notika? Uz to pilots atbildēja: “Es jums jau to visu teicu pagājušajā reizē, jūs, puiši, nejautājiet man to vēlreiz. Vai tas ir skaidrs? Es izskaidroju savus iemeslus un pastāvu par tiem.”

Peress pēc finiša pa radio neizklausījās priecīgs: “Jā, tas parāda, kas viņš ir patiesībā.”

Medijiem Peress pēc tam pauda pārsteigumu par Verstapena rīcību: “Pēc visa tā, ko viņa labā esmu darījis, tas ir ļoti sāpīgi. Esmu tiešām pārsteigts. Man nav ne jausmas, kādi ir iemesli. To prasiet viņam pašam.”

Jau pēc finiša Verstapens medijiem skaidroja: “Man tam bija savi iemesli. Tikko mēs ar Serhio tos pārrunājām, un es domāju, tā ir labāk, ka mēs to esam izrunājuši un varam to atstāt aiz muguras. Tas nav pasaules gals, ka, dodoties uz Abū Dabī, viņam ir vienāds punktu skaits ar Šarlu. Tāpat augstāk būs tas, kurš finišēs priekšā. Ja viņam vajadzēs palīdzību, es to sniegšu. Bet ir labi, ka tagad esam to izrunājuši un tikuši skaidrībā ar visu, kas bija un, kāpēc es pozīciju neatdevu.”

Pat Helmuts Marko bija neizpratnē: “Mūsu mērķis ir izcīnīt otro vietu pilotu ieskaitē ar Čeko, un Maksam jādara viss, lai palīdzētu to izpildīt. Tas ir viss, ko gribu teikt.”

Tikmēr Nīderlandes medijos drīz pēc tam jau parādījās ziņas par iespējamajiem iemesliem Verstapena rīcībai, kas esot meklējami vēl Monako posma kvalifikācijā. Toreiz Peress trešajā kārtā avarēja, liedzot pārējiem iespēju uzlabot savus rezultātus. Viņš pats startēja trešais un sacensībās izcīnīja uzvaru, tobrīd krietni uzlabojot savas izredzes uz šī gada titulu. Verstapens startēja ceturtais un finišu sasniedza trešais.

Pirms noslēdzošā F1 posma Peresam un Leklēram ir pa 290 punktiem, līdz ar to viņu starpā 20. novembrī gaidāmajā posmā Abū Dabī būs svarīga cīņa par otro vietu čempionātā.

F1 kopvērtējums: