Šonedēļ kļuva zināms, ka Matija Binoto no nākamā gada neturpinās pildīt “Ferrari” komandas vadītāja pienākumus. Jau šobrīd tiek ziņots, ka viņš sācis sarunas ar “Audi”, tāpat kā nākamā iespējamā darba vieta tiek piesaukta “Mercedes” vienība.

“Ferrari” paspārnē Binoto nostrādāja gandrīz trīs desmitgades, un viņa pēdējais karjeras kāpiens bija kļūšana par F1 komandas vadītāju, kad 2019. gadā nomainīja amatā Mauricio Arivabeni.

Šajā laikā aizvadītajos 82 posmos “Ferrari” izcīnīja septiņas uzvaras. Šogad beidzot atkal šķita tehniski spējīga iesaistīties cīņā par titulu, taču tika pieļautas daudzas stratēģiskas kļūdas, bija arī tehniskas problēmas. Jau īsi pirms oficiālā paziņojuma bija neoficiāli zināms, ka Binoto dienas komandas vadītāja postenī ir skaitītas.

Itālijas medijos parādījušās ziņas, ka Binoto jau sācis sarunas ar “Audi” komandu, kas F1 čempionātā ienāks 2026. gadā, pārņemot “Sauber”. Šobrīd “Sauber” ir sadarbība ar “Ferrari” un tā startē ar “Alfa Romeo” atbalstu un nosaukumu. Tāpat tik spekulēts par iespējamo Binoto nākotni “Mercedes” komandā. Pēdējos gados tā jau nolīgusi vairākus augsta ranga “Ferrari” speciālistus, kā Džeimss Elisons un Aldo Kosta.

Paredzams, ka no 1. janvāra par “Ferrari” vienības jauno vadītāju kļūs līdzšinējais “Alfa Romeo” komandas boss Frederiks Vasērs.