Sebastjēns Lēbs bija ātrākais trešdien notikušajā Dakaras rallija ceturtajā ātrumposmā, bet vadību kopvērtējumā automobiļu klasē saglabājis un pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem palielinājis Nāsirs El-Atija. Tikmēr lietuviešu pilots Benedikts Vanags ir izstājies veselības apsvērumu dēļ.

Dakaras ceturtais posms startēja un finišēja Hailā, kopumā dalībniekiem mērojot 573 km distanci, no kuriem 425 km bija jāaizvada ar laika kontroli.

Automobiļu kategorijā “Bahrain Raid Extreme” komandas pilots Lēbs, kuram sacensību pirmās dienas nebija veiksmīgas, ar nieka 13 sekunžu pārsvaru pārspēja Stefanu Petranselu, kamēr nepilnas divas minūtes zaudēja Karloss Saincs. Ceturtais ātrākais bija El-Atija, kas “Toyota Gazoo Racing” pārstāvim ļāvis saglabāt vadību kopvērtējumā.

Pēc četriem posmiem katarietis ir 18 minūtes priekšā Jazīdam El Radži un Petranselam. Šos abus braucējus savā starpā pašlaik šķir tikai aptuveni pusminūte. Pēc dienu iepriekš piedzīvotajām tehniskajām problēmām, Saincs joprojām līderim zaudē vairāk par pusstundu un pašlaik ierindojas ceturtajā pozīcijā.

Lietuviešu pilots Vaidots Žala saskārās ar tehnisku ķibeli – eļļas noplūde vienā no amortizatoriem liedza sasniegt finišu. Tikmēr veselības problēmas piemeklēja Benediktu Vanagu, kurš nokļuvis slimnīcā un ralliju nevar turpināt.

Smago automobiļu klasē ceturto posmu ar labāko laiku atkal noslēdza Martins Maciks, bet kopvērtējumā vadību atguvis Alešs Lopraiss. Viņa pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem Martinu van den Brinku un Jaroslavu Valtru ir gandrīz pusstunda. Dienu iepriekš Valtrs bija kļuvis par sacīkšu līderi, bet šodien atkāpās uz trešo pozīciju. Maciks ieņem ceturto vietu, līderim zaudējot 39 minūtes.

Motociklu vērtējumā turpinās ļoti spraigas cīņas par pirmajām pozīcijām. Šīs dienas ātrumposmā triumfēja Žoans Bareda Borts ar savas “Monter Energy JB” komandas “Honda” motociklu, bet tikai 16 sekundes lēnāks bija “Monster Energy Honda” rūpnīcas braucējs Pablo Kvintanilla, kamēr nedaudz virs minūtes zaudēja Skailers Hovss no “Husqvarna Racing” rūpnīcas vienības.

Kopvērtējumā līderis aizvien “Red Bull GasGas” braucējs Daniels Sanderss, bet Hovss un Kevins Benavidess, kā arī vēl vairāki sportisti viņam zaudē tikai dažas minūtes. “Hero” komandas braucējs Žoakims Rodrigess šodien piedzīvoja kritienu un ar kājas traumu tika nogādāts slimnīcā.

Kvadriciklu klasē pēc četriem posmiem līderis ir francūzis Aleksandrs Žirū, T3 kategorijā pirmo vietu ieņem amerikānis Mičels Gutrijs, bet T4 vērtējumā vadību pārņēmis brazīlietis Rodrigo Lupi de Oliveira. Lietuvietis Roks Bacjuška T4 klasē pacēlies jau līdz trešajai pozīcijai.

Ceturtdien Dakaras rallijā jāveic 646 km garš posms, kas atkal sāksies un noslēgsies Hailā. Ātrumposms būs 375 km garš.

Dakaras rallija rezultāti pēc 4. posma

Auto:

Smagie auto:

Motocikli:

Visi rezultāti >>