52 gadus vecais katariešu pilots Nāsirs El-Atija ceturtdien guva uzvaru Dakaras rallija piektajā posmā, tādā veidā palielinot pārsvaru pār sekotājiem vieglo automašīnu klasē. Līderi maiņa tikmēr notikusi motociklu ieskaitē.

Otro dienu pēc kārtas dalībnieki startēja un finišēja Hailā, šoreiz gan braucot pa citu maršrutu. Šoreiz posms bija 646 km garš, bet ar laika kontroli bija jāmēro 375 km pa smilšainu un kāpām bagātu apvidu. El-Atija šādos apstākļos bija neuzveicams.

“Toyota Gazoo Racing” pilots automobiļu klasē guva uzvaru šajā posmā, aiz sevis atstājot “Team Audi Sport” vienības braucējus Karlosu Sainsu un Stefanu Petranselu. El-Atija sasniedzis otro uzvaru kādā no šī gada ātrumposmiem.

Kopvērtējumā vecmeistars Petransels tagad pakāpies uz otro pozīciju, zaudējot līderim 22 minūtes, bet uz trešo vietu atkāpies Jazīds El Radži, kurš startē ar “Overdrive Racing” komandas “Toyota” pikapu. Tālu neatpaliek arī Sainss, bet viņš joprojām ir vairāk nekā pusstundu aiz El-Atijas un ierindojas ceturtajā vietā.

Sebastjēns Lēbs šodien ātrumposma beigu daļā piedzīvoja nelielu avāriju, bet turpināja sacensības un finišēja, zaudējot 20 minūtes. Pirmajā desmitniekā izdevās iekļūt lietuviešu pilotam Vaidotam Žalam, kurš šogad pirmo reizi startē ar “Prodrive Hunter” automašīnu. Kopvērtējumā gan viņam situācija nebūt nav spoža, jo pēc iepriekš piedzīvotajām neveiksmēm ekipāža līderim zaudē jau 67 stundas un ir ārpus pirmā simtnieka.

Alešs Lopraiss otro reizi šajā “Dakarā” kļuva par posma uzvarētāju smago auto klasē, bet kopvērtējumā “Instaforex Loprais Praga” komandas pārstāvis tagad ir 15 minūtes priekšā tuvākajam sekotājam Martinam van den Brinkam. Martins Maciks, lai gan bija tikai sestais ātrākais, pacēlies uz trešo pozīciju, taču no līdera atpaliek 54 minūtes.

“Monter Energy Honda” rūpnīcas vienības braucējs Adrijēns van Beverens guva uzvaru motociklu ieskaitē, aiz sevis atstājot komandas biedru Hosē Ignacio Horneho, kurš zaudēja vien 13 sekundes. Nepilnas četras minūtes atpalika un trešajā vietā ierindojās Tobijs Praiss no “Red Bull KTM” nometnes.

“Husqvarna” braucējs Skailers Hovss bija tikai piektais ātrākais, bet tagad pārņēmis vadību Dakaras rallijā. Praiss viņam zaudē divas minūtes, bet trešais ir cits “Red Bull KTM” braucējs Kevins Benavidess. Līdzšinējais līderis Daniels Sanderss pieļāva kļūdas navigācijā, zaudēja visai daudz laika un kopvērtējumā atkritis uz astoto vietu.

Francūzis Aleksandrs Žirū arvien ir pārliecinošā vadībā kvadriciklu klasē. T3 ieskaitē par jauno līderi tikmēr kļuvis beļģu pilots Giloms de Meviuss, bet T4 klasē vadībā nostiprinājies brazīliešu braucējs Rodrigo Lupi de Oliveira. Lietuvietis Roks Bacjuška šajā klasē aizvien trešais, pēc pieciem posmiem 20 minūtes aiz De Oliveiras.

Piektdien Dakaras rallijā sportisti no Hailas dosies uz Ad Davadini, aizvadot garāko dienu šajās sacensībās – 876 km. Ātrumposms būs 466 km garš. Līdz atpūtas dienai vēl veicami trīs posmi.

Dakaras rallija rezultāti pēc 5. posma

Auto:

Smagie auto:

Motocikli:

Visi rezultāti >>